Zdrowa woda. Jak dobrze wybrać butelkę filtrującą?

Coraz więcej osób docenia pozytywne właściwości wody filtrowanej. Aby pić taką na co dzień należy kupić odpowiednią butelkę filtrującą. Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Jak to działa?

Dzbanek lub butelka filtrującą mają za zadanie przede wszystkim oczyścić wodę z wszelkich zanieczyszczeń i negatywnych dla zdrowia składników.  Posiadają specjalne filtry węglowe, które usuwają zanieczyszczenia, a jednocześnie pozbawiają wody nadmiaru chloru i sprawiają, że woda przestaje być twarda. Dzięki temu pozbędziemy się np. osadu w herbacie czy kamienia w czajniku. Co ważne, filtracja odbywa się w trakcie picia. Pozwala to zaoszczędzić czas. Wystarczy tylko nalać wody do butelki i zabrać ją ze sobą.

Zalety butelek filtrujących

Oprócz niewątpliwych właściwości zdrowotnych i pozytywnego wpływu wody filtrowanej na cały organizm zdecydowaną zaletą butelki filtrującej jest jej wymiar ekonomiczny. Butelka filtrująca pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze, które wydajemy na butelki wody mineralnej. Nawet najprostszy i najtańszy filtr wystarczy na przefiltrowanie nawet 150 litrów wody. Co jakiś czas wystarczy tylko wymienić filtr na nowy. Dodatkowo butelki filtrujące są bardzo ekologiczne, gdyż korzystając z nich nie kupujemy wody w sklepie i tym samym ograniczamy zużycie plastikowych butelek. Dodatkowo butelki filtrujące są zazwyczaj wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu.

Jakie butelki warto kupić?

Warto zwrócić uwagę na producentów z atestami PZH. Butelka musi być przede wszystkim bezpieczna dla całej rodziny i wykonana z wysokiej jakości surowców. Tworzywo powinno być wytrzymałe i pozbawione niebezpiecznych bisfenoli. Ważna będzie też ergonomiczna zakrętka i dobrej jakości filtry, najlepiej też jeśli będzie ich jak najwięcej. Najbardziej popularne i praktyczne są butelki z 2 filtrami. Najlepszy będzie naturalny filtr węglowy. Usuwa on z wody kranowej nieprzyjemny smak i zapach chloru, jednocześnie pozostawiając odpowiednią ilość cennych dla zdrowia minerałów, głównie wapnia i magnezu. O wysokiej jakości butelki i filtra świadczy też to, że podczas użytkowania poziom pH wody zostaje lekko podwyższony.

Butelka filtrującą może się tez wyróżnić ciekawym, kolorowym wyglądem. Można ją też samodzielnie zaprojektować według własnych preferencji. Wystarczy wejść na na stronę www.sklep.dafi.pl i stworzyć butelkę według swojego pomysłu. Osobiście zaprojektowana butelka będzie z pewnością oryginalna, a także stanie się ciekawym, modnym gadżetem.

W przypadku butelek filtrujących bardzo ważna będzie też wygoda. Butelka musi być mała, lekka i poręczna, aby bez problemu można ją było zmieścić w torebce i zabierać ze sobą do pracy, na uczelnię czy na siłownię. Niezwykle istotny jest też wygodny i szczelny korek.

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.