Zdrowa moda | Piękna.Portal zdrowia i urody

Zdrowa modaorzechy-n-nasiona
Właściwie można stwierdzić, że zagrożenie chorobami cywilizacyjnymi skłania coraz więcej osób do zmiany diety i nawyków żywieniowych.

Do szczególnie ważnych i korzystnych dla zdrowia należy zastąpienie pojadania słodyczy, pojadaniem pestek i nasion i orzechów. W ten sposób zamiast zabójczego cukru dostarczamy naszemu organizmowi skoncentrowanych, cennych witamin i minerałów.
Pestki i nasiona są niezwykle bogatym źródłem witamin grupy B, potasu, fosforu, cynku, magnezu.

Trudno zaprzeczyć, że pestki słonecznika, czy dyni są smaczne. Właściwie, są tak samo wciągające jak chrupki, paluszki, chipsy, ciasteczka, więc dokonanie takiej zamiany jest stosunkowo łatwe i przynosi dużą satysfakcję.
Jedząc je regularnie sprawiamy prawdziwą ucztę naszemu układowi nerwowemu i mięśniowemu. W efekcie wpływamy również na poprawę sylwetki.
Sprawność, energia i brak odczucia zmęczenia stają się normą każdego dnia i to bez sięgania po napoje energetyzujące, albo gotowe preparaty, czy suplementy diety.

Related Posts with Thumbnails
 kawa zielona

One Trackback

  • 09-06-2014 | Permalink |

    […] Zacznijmy od zwracania uwagi na ilości, które trafiają na talerze. Jeśli choćby jedna osoba miała tendencje do tycia lub kłopoty z nadwagą, to zdrowo będzie, aby solidarnie wszyscy kończyli posiłek z uczuciem małego niedosytu. Ten efekt można osiągnąć zarówno poprzez obniżenie wartości kalorycznej posiłków, jak też dzięki zmniejszeniu porcji. Kolejną kwestią jest zwracanie uwagi na unikanie węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym (IG). Z tego względu wskazane jest maksymalne ograniczenie pokarmów o IG >70 czyli: – białego pieczywa, – ciast, – naleśników, – klusek, – pierogów, – tłuczonych i smażonych ziemniaków – lodów […]

Dodaj Twój komentarz

Dodaj Twój komentarz poniżej, albo trackback from your own site. You can also subscribe to these comments via RSS.

Twój adres e-mail będzie niewidoczny dla innych użytkowników. Pola wymagane zostały oznaczone *

Preview:

*