Zdrowa dieta, która poprawia wygląd skóry w siedem dni

To wydaje się niemożliwe, poprawa wyglądu naszej skóry w jeden tydzień? Jednak jest, to możliwe. I co najważniejsze nie musimy przy tym wychodzić z domu. Ta dieta pozwoli nam oczyścić nasz organizm z toksyn, a co za tym idzie znacząco, poprawi wygląd naszej skóry. Czas zatem poznać zasady tej niesamowitej diety.
Tę dietę możemy zacząć stosować w każdym momencie. Nie ważne jest, którego dnia ją rozpoczniemy. Ma ona trwać równy tydzień, ponieważ dopiero po tym czasie będziemy, wstanie zobaczyć pierwsze efekty po jej stosowaniu.

Pierwszy krok:
Przy tej diecie, najważniejsze jest to, że składa się ona tylko z pełnowartościowych składników, które pozytywnie wpływają na stan naszego zdrowia i funkcjonowanie naszego organizmu. Dlatego konieczne jest, by wyeliminować z niej produkty bogate w tłuszcze i węglowodany. Bardzo ważne jest, by w naszej diecie nie było fast foodów, a zamienić je możemy na większą ilość warzyw i owoców. Może się to okazać trudne, ponieważ wielu z nas przyzwyczaiła się do obecności niezdrowego, ale smacznego jedzenia w naszej diecie, jednak to właśnie one mają najgorszy wpływ na wygląd naszej skóry.

Krok drugi:

Foto: FreeImages.com/Martn Walls

Picie dużej ilości wody. Nie bez powodu lekarze mówią nam, że człowiek powinien w ciągu dnia wypić dwa litry wody. Nasz organizm w osiemdziesięciu procentach jest zbudowany z wody i potrzebuje jej, by prawidłowo funkcjonować. Jest ona niezbędna, dla naszego zdrowia. To właśnie woda ma wpływ na wygląd naszej skóry. Niewystarczające nawodnienie organizmu, może skutkować suchą skórą, która znacznie szybciej się starzeje. Tak, więc należy pamiętać, by nawadniać odpowiednio swój organizm. Przy tej diecie, trzeba pić dwa litry wody dziennie. Możemy również dodawać do wody sok z cytryny. To pozwala na oczyszczenie nas z toksyn i metali ciężkich, które mają negatywny wpływ na nasze zdrowie.

Krok trzeci:

Zdjęcie: FreeImages.com/William Stadler

Przy tej diecie najwięcej w naszych posiłkach jest warzyw i owoców. Są one bogatym źródłem witamin i minerałów, które korzystnie wpływają na stan naszej skóry. Zawarte w jabłkach i malinach witaminy A i C są odpowiedzialne za prawidłową budowę skóry. Najlepszym rozwiązaniem jest robienie zdrowych i pysznych koktajli owocowych, czy warzywnych. Wystarczy dodać do nich odrobinę miodu, czy przypraw i staną się one dla nasz smacznym przysmakiem. Zawarcie jak największej ilości warzyw i owoców w naszej diecie sprawi, że do naszego organizmu dostarczane będą niezbędne do życia substancje odżywcze.

Krok czwarty:

Zdjęcie: FreeImages.com/karl mooney

W produktach, które dobrze znamy, możemy znaleźć produkty, które są budulcami naszej skóry. To dzięki nim nasza skóra będzie wyglądać zdrowo i młodo. Dlatego w tej diecie nie powinno zabraknąć produktów bogatych w selen, cynk, czy magnez. Możemy je znaleźć w rybach, owocach morza, pestkach słonecznika i czosnku.
Spożywanie tych produktów przez tydzień przyniesie zaskakujące efekty. W zaledwie siedem dni, dzięki nim wygląd naszej skóry się poprawi. Im dłużej będziemy stosować taką dietę, tym lepsze efekty uzyskamy. Taka dieta pomoże nam się uporać z trądzikiem, zmarszczkami, czy nawet cellulitem. 

Tekst: Klaudia Ozimek
Zdjęcie tytułowe: FreeImages.com/Jason Nelson

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.