Zdobienie tu, zdobienie tam…

Czy tego chcemy czy nie, zadbane i pomalowane paznokcie przeniknęły do stereotypu dziewczyny czy kobiety chcącej uchodzić za elegancką. Jak manipulować kolorem płytki paznokci stóp lub dłoni, by osiągnąć zamierzony efekt? O tym poniżej.
feet-799034_960_720

Klasyka zawsze w modzie

Jeśli zależy nam na ponadczasowości i niekwestionowanej elegancji to zdecydujmy się na tradycyjny czerwony lakier lub neutralne, beżowe odcienie. Często są to jedyne kolory, które uwzględniają zasady formalnego dress code'u w instytucjach takich jak banki. Czerwony kolor ma jednak także zmysłowe konotacje, dlatego, o ile nie wybieramy się na randkę lub przyjęcie nie łączmy go z wyzywającymi krojami i kolorami. Czerwień na paznokciach wystarczy, by podkreślić kobiecość, a nie stworzyć wrażenie wulgarności.

Jeśli cielisty lakier wydaje ci się zbyt nudny, jednak nie chcesz z niego zrezygnować zainspiruj się zdjęciami modelek z pokazów mody: w tym roku triumfy święcą bardzo proste zdobienia w metalicznych kolorach poprowadzone wzdłuż lub w poprzek płytki paznokcia pomalowanej na kolor „nude”.

Dla fashionistek

Brokatowy mat, holografy, efekt galaktyki czy tłuczonego szkła. Producenci lakierów nie przestają zadziwiać klientek coraz ciekawszymi rozwiązaniami. Jeśli chcesz być zawsze na czasie, to spróbuj przeglądać nie tylko blogi poświęcone pielęgnacji i zdobieniu paznokci, ale także oferty renomowanych gabinetów kosmetycznych. Czasem to właśnie na ich stronach można dowiedzieć się o najnowszych trendach w manicure pedicure i zabiegach pielęgnacyjnych. Ostatecznie, same kosmetyczki uczestniczą w szkoleniach i targach organizowanych przez największych producentów lakierów do paznokci.

Jeśli chcesz uniknąć efektu przesytu, ale lubisz eksperymentować z kolorami, wzorami i fakturami na paznokciach, to spróbuj nie obciążać dodatkowo dłoni nadmiarem biżuterii, pierścionków i bransoletek i zakładaj monochromatyczne bluzki. Niech tym, co przyciąga uwagę będą twoje zadbane i interesujące paznokcie, a nie niekontrolowany chaos.

Dla fanek

A co jeśli przez swój strój i styl wyrażasz pasję lub uwielbienie dla muzycznego gatunku, książkowego lub filmowego uniwersum, ulubionej serii gier komputerowych? O ile zapewne trudno będzie ci codziennie mieć na paznokciach Mistrza Yodę, albo Mario, to o wykonanie mniej bezpośredniej inspiracji możesz spokojnie poprosić w salonie zdobienia paznokci. Inaczej pozostaje ci korzystanie z gotowych naklejek lub doskonalenie się w sztuce malowania paznokci.

Nie zapominaj o paznokciach u stóp. Szczególnie w cieplejszych klimatach manicure pedicure stanowią nierozłączną parę i jeśli zależy ci na wrażeniu spójności i zadbania, postaraj się malować paznokcie u stóp na klasyczne odcienie lub pasujące do koloru na paznokciach rąk. Dbanie o paznokcie u stóp jest nieco trudniejsze, więc jeśli nie chcesz zbyt często odwiedzać salonu kosmetycznego, to postaraj się zawsze wykonywać dokładny i staranny pedicure: nie tylko złuszczaj zrogowaciały naskórek i nawilżaj stopy, ale maluj paznokcie trwałymi lakierami, nie zapominając o położeniu bazy, dwóch warstw lakieru i utwardzacza. W ten sposób przedłużysz trwałość zdobienia nawet do dwóch tygodni.

Artykuł przygotowany dzięki pomocy Instytutu Zdrowia i Urody Medica SPA

Related Posts with Thumbnails

Jeden komentarz do “Zdobienie tu, zdobienie tam…”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.