Zastosowanie oliwy z oliwek w kosmetyce

Oliwa z oliwek należy do jednych z najczęściej wykorzystywanych w kosmetyce składników bazowych. Nic w tym dziwnego! Za swoje zbawienne właściwości zarówno w diecie, jak i pielęgnacji ciała jest ceniona niezmiennie od stuleci.


Wspaniałe możliwości i efekty stosowania naturalnej oliwy z oliwek wynikają z jej bogatego składu – mówi specjalista z firmy Scan-Anida. Każda kropla tego złotego płynu to bezcenne źródło witamin z grupy B i D, witaminy E i C oraz prowitaminy A. W oliwie z oliwek znajdują się też cenne dla ludzkiego organizmu minerały, w tym żelazo, fosfor i potas.

Zdrowy tłuszcz dla skóry

Czy tłuszcz może być zdrowy? Otóż tak, a dobry tłuszcz jest nam nawet niezbędny. W tłuszczach rozpuszczanych jest wiele witamin, które inaczej nie mogłyby być wykorzystane przez organizm. Oczywiście, mowa tu o nienasyconych kwasach tłuszczowych, których warto szukać nie tylko w produktach spożywczych, ale także w kosmetykach.

Oliwka z oliwek w kosmetykach

Nienasycone kwasy tłuszczowe zawarte w oliwie z oliwek mają nieoceniony wpływ na kondycję skóry. Oliwka zawarta w kosmetykach nie tylko widocznie nawilża i wygładza skórę, ale przede wszystkim przyspiesza regenerację komórkową i pobudza naskórek do odbudowy.

Tworząc na powierzchni skóry delikatny filtr, oliwa zapobiega jej wysuszaniu, a dodatkowo chroni przed destrukcyjnym wpływem warunków zewnętrznych, takich jak mróz i wiatr. Doskonale radzi sobie również z łagodzeniem podrażnień – co ciekawe – także tych spowodowanych trądzikiem.

Kosmetyki z oliwą z oliwek

Oliwa z oliwek jest wykorzystywana do tworzenia kosmetyków i kosmoceutyków do pielęgnacji włosów i paznokci, ale najczęściej spotkamy ją w kremach do twarzy, jak np. krem nawilżający Oliwa z Oliwek Medi Soft oraz balsamach regenerujących do ciała czy kremach ochronnych do rąk.

Ze względu na naturalne pochodzenie tego składnika oraz skuteczność potwierdzoną przez doświadczenia wielu pokoleń, kosmetyki z oliwą możemy stosować bez narażania się na reakcje alergiczne lub inne niepożądane skutki uboczne.

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.