Zastawa stołowa – jak wybrać?

Nawet najbardziej wyrafinowane dania, aby prezentowały się elegancko na domowym stole wymagają odpowiedniej oprawy. Potrawy będą doskonale wyeksponowane przede wszystkim dzięki umiejętnie dobranej zastawie stołowej.


Wytworna kolacja, odświętny obiad, przyjęcia w szerszym gronie, niedzielne podwieczorki – przy każdej z tych wyjątkowych okoliczności niezbędne jest podkreślenie uroczystego charakteru organizowanego przedsięwzięcia. Rewelacyjnie sprawdza się przy tym efektowny, praktyczny w zastosowaniu oraz funkcjonalny zestaw naczyń. Na rynku akcesoriów gastronomicznych znajduje się masa rozmaitych kompletów zróżnicowanych czy to pod względem ilości wyrobów wchodzących w skład zastawy czy też designem oraz jakością wytwórstwa. W niniejszym poradniku postaramy się podpowiedzieć Wam, jak spośród ogromu rozlicznych modeli naczyń wyłonić ten jeden typ, który będzie dla nas optymalny.

Myśl, niczym kupisz

Inwestycja w zastawę obiadową z prawdziwego zdarzenia to nie lada wyzwanie, nie tylko jeżeli chodzi o konieczność przeprowadzenia gruntownej selekcji i wyboru danego zestawu spośród wielorakich kompletów dostępnych na sklepowych półkach. To również spory wydatek, bowiem za gustowną zastawę należy niekiedy słono zapłacić. Im lepsza jakość materiału, z jakiego produkty zostały wykonane i im więcej elementów wchodzących w skład nabywanego pakietu, tym automatycznie wyższe koszty. Zastawa stołowa to jednak nic innego jak inwestycja długotrwała, na lata intensywnego korzystania, dlatego też na tego rodzaju wyrobach kuchennych nie warto oszczędzać. Nim zdecydujesz się na jakikolwiek model zastawy, przejrzyj oferty zarówno placówek stacjonarnych, jak również uwzględnij w procesie poszukiwania najlepszego kompletu renomowane sklepy internetowe, gdzie bardzo często możliwe jest skorzystanie z atrakcyjnych ofert wyprzedażowych i akcji promocyjnych. Zdecydowanym numerem jeden, jeżeli chodzi o solidność wytwórstwa zastaw obiadowych jest porcelana. Stanowi ona prawdziwą dekoracje stołu, odznacza się trwałością użytkowania i precyzją wykończenia. Na rynku akcesoriów gastronomicznych dostępne są wyroby znanych producentów, w tym polskich marek takich jak Lubiana, Ćmielów, Chodzież czy Karolina. Możesz przebierać w matowych, połyskliwych, jedno- lub wielokolorowych modelach, zdobionych bądź pozbawionych motywów upiększających. Dostępne w różnych rozmiarach, fasonach i wzorach z pewnością trafią w gusta najbardziej wymagających.

Uniwersalna klasyka

Standardem w dziedzinie serwisów są zastawy liczące po 12 „pakietów” takich samych naczyń. W praktyce oznacza to, że komplet posiada pełne wyposażenie obiadowe dla 12 osób – po 12 talerzy płytkich, głębokich, deserowych, kubków, filiżanek itp. Dobra zastawa obiadowa powinna również mieć dodatkowo pojedyncze elementy uzupełniające cały pakiet naczyń takie jak waza, sosjerki, salaterka, półmiski, niekiedy patery czy kabarety bądź dzbanki. Zwracajmy uwagę na to, aby nabywany przez nas serwis był jak najbardziej rozbudowany, bo wówczas nie ma kłopotu z doborem poszczególnych naczyń na własną rękę. Cały komplet jest jednolity pod względem wzornictwa i prezentuje się wyjątkowo estetycznie. Tym samym unikniemy na stole zbędnej różnorodności i każdy element naszej zastawy będzie ze sobą świetnie współgrał.

Względy praktyczne

Kupując zastawę obiadową warto także popatrzeć na to, aby była ona nie tylko luksusowa z wyglądu, ale także wygodna w codziennym użytkowaniu. Poczytaj w opisie wybieranych produktów czy nadają się one do czyszczenia w zmywarce. Jeżeli porcelana jest wysokiej jakości, powinna być niepodatna na działanie wysokich temperatur. Wówczas możliwe jest również zetknięcie jej z rozmaitymi detergentami. Przy niższym standardem serwisie niestety podziałanie środkami chemicznymi wywołuje nierzadko nieestetyczne wyblaknięcia oraz starcie delikatnych zdobień, na przykład pozłacanych dekorów. Naczynia tej kategorii stają się matowe i tracą swój pierwotny połysk, a tym samym przestają prezentować się ekskluzywnie.

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.