Zalety masażu kamieniami

Masaż to jedna z najbardziej znanych, stosowanych od wieków form głębokiego relaksu. Masaż kamieniami szczególnie zalecany jest osobom, które borykają się z nadmiernym stresem, odczuwają stan wyczerpania, przeciążenia czy wzmożonego napięcia mięśniowego. Łączy jednocześnie działanie akupresury, drenażu, który pobudza przepływ krwi i limfy oraz aromaterapii. Dlaczego jest tak skuteczny i na czym dokładnie polega?

Techniki masażu

Według powszechnie dostępnych źródeł, masaż kamieniami wywodzi się z Indii i stosowany był już blisko pięć tysięcy lat temu. Służył wówczas do rytualnego oczyszczania ciała i ducha. Współcześnie wykonywany jest na całym świecie, a do jego przeprowadzania stosowane są specjalne rodzaje kamieni. W gabinecie Przychodni Specjalistycznej High-Med z Warszawy podobnie jak w większości nowoczesnych gabinetów, do masażu używa się kamieni bazaltowych pochodzących z Hawajów i Bali. Są one czyste ekologicznie i naturalnie wyszlifowane falami morskimi. O bazalcie mówi się, że jest to skała, która magnetyzuje energię. Dalekowschodni system filozoficzny dokładnie określa, w których punktach ciała człowieka znajdują się tak zwane czakry, czyli źródła energii związanych z poszczególnymi sferami naszego życia. Dotyczą one nie tylko ciała, ale i umysłu. Utrzymanie czakr w równowadze pozwala nam czerpać przyjemność z codziennego funkcjonowania. Kamienie układane są na ciele pacjenta zgodnie z mapą czakr, którą opracowano już tysiące lat temu na Dalekim Wschodzie. Dzięki temu przepływ energii w organizmie jest płynny i swobodny.

Odprężająca moc kamieni

Poszczególne czakry na ciele człowieka odpowiedzialne są za konkretne sfery naszego życia. Masaż kamieniami stosowany jest, więc nie tylko w celach leczniczych jak niwelowanie bólu pleców czy samego kręgosłupa. Pierwsza czakra odpowiada za życiową energię, silną wolę i osobowość. Druga, której warto przyjrzeć się bliżej, ma znaczny wpływ na nasze życie seksualne. Nie bez powodu tantra i kamasutra, choć kojarzone są często z magią, to księgi budzące zainteresowanie od wieków. Kolejne czakry odpowiadają za życie uczuciowe, energię miłości, zdolność pracy twórczej, wyobraźnię i stan świadomości. Maaż kamieniami wykonują specjaliści, którzy dokładnie znają mapę czakr na ciele człowieka, a dodatkowo potrafią połączyć tę wiedzę ze znajomością masażu klasycznego, podstaw medytacji i aromaterapii. To doskonała forma odprężenia dla osób, które prowadzą stresujący tryb życia, utrudniającego im wyciszenie, zrelaksowanie się czy odłączenie od problemów dnia codziennego. Powiedzenie "w zdrowym ciele zdrowy duch" ma tutaj wyjątkowe znaczenie. Masaż zapewnia nie tylko regenerację zmęczonych i przeciążonych mięśni, a także dotlenienie skóry i poprawę jej elastyczności. Zapewnia również odprężenie, co niweluje zaburzenia snu, metabolizmu, uciążliwe stany lęku i niepokoju. Masaż kamieniami zalecany jest także osobom, które najzwyczajniej w świecie chciałyby odpocząć od życia codziennego w ciągłym napięciu.

 

Masaż leczniczy, masaż kamieniami

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.