Wyszczuplające masaże antycellulitowe. Co warto o nich wiedzieć?

Masaż to jedna z najdawniejszych sztuk uzdrawiania ludzkiego ciała. Stymulacja dotykiem pozwala na zyskanie zadowalających efektów zdrowotnych – niwelowanie stresu, poprawę krążenia, usprawnienie procesów regeneracyjnych oraz aktywację układu limfatycznego. Nie każdy jednak wie, że niektóre rodzaje masażu mają właściwości… wyszczuplające. Odpowiednio dobrane zabiegi wspomagają walkę z cellulitem – defektem kosmetycznym, z którym zmaga się wiele kobiet. Na czym polega wyszczuplający masaż antycellulitowy?

Masaże wyszczuplające wspomagają efektywne pozbycie się cellulitu. Przy pomocy dotyku jesteśmy w stanie modelować poszczególne partie sylwetki, w tym tak newralgiczne jak talia, brzuch, pośladki czy broda. Masaż antycellulitowy jest rekomendowany szczególnie tym osobom, które chcą trwale ujędrnić i wyszczuplić ciało. Regularne poddawanie się zabiegom przynosi rezultaty w postaci ogólnego spadku wagi i poprawy wyglądu skóry na całym ciele.

Masaż antycellulitowy w praktyce. Technika wykonywania

Najlepsze efekty przynoszą masaże wykonywane przez profesjonalistów z zakresu medycyny estetycznej oraz fizjoterapii. Wiedzą oni w jaki sposób i w których miejscach uciskać skórę.

Ogromną rolę odgrywa technika uciskania skóry i tkanki podskórnej. Ruchy wykonywane w trakcie masażu powinny być kierowane w stronę serca, zgodnie z kierunkiem przepływu krwi w żyłach. Początkowo polegają na głaskaniu, następnie na rozcieraniu. Skóra jest stopniowo przygotowywana na coraz mocniejsze bodźce – ugniatanie, chwytanie fałd skóry i szczypanie – tłumaczy przedstawiciel Centrum Kosmetyki i Medycyny Estetycznej MEDICOR z Krakowa.

Masaż bańką chińską w zwalczaniu cellulitu. Na czym to polega?

Tradycyjnemu masażowi antycellulitowemu mogą towarzyszyć zabiegi pomocnicze. Bardzo ciekawe rozwiązanie stanowi masaż bańką chińską. Jest to zabieg wykonywany przy pomocy spec­jal­nej bańki próżniowej. Polega on na zas­sa­niu frag­mentu masowanej skóry do bańki oraz prze­sunię­ciu jej po masowanym frag­men­cie ciała. Takie działanie przyczynia się między innymi do rozluźnienia napiętych mięśni, powięzi i skóry. Rekomenduje się je także osobom cierpiącym na stres, prowadzącym siedzący tryb życia i wyczerpanym wysiłkiem fizycznym.

Preparaty wykorzystywane w trakcie masażu antycellulitowego

W trakcie zabiegu należy stosować preparaty zapewniające poślizg (masaż wykonany na suchej skórze może przyczynić się do poczucia bólu i dyskomfortu). Specyfiki do masażu antycellulitowego zawierają ogrom cennych składników ujędrniających skórę oraz wspomagających krążenie podskórne. Należą do nich między innymi witamina A, E, kofeina, teaina, L-karnityna, wyciągi z guarany, grejpfruta, zielonej herbaty, alg morskich, skrzypu, rozmarynu i wiele innych. W funkcji nawilżacza dobrze sprawdzają się także olejki eteryczne.

Po zabiegu. Efekty masażu antycellulitowego

Po masażu widoczne są wyraźne zaczerwienienia w miejscach ucisku i ugniatania skóry. To naturalna reakcja organizmu świadcząca o tym, że zabieg został wykonany w należyty sposób. Tkanki szybko się regenerują i przystosowują do nowej sytuacji – dzięki temu mogą być poddawane jeszcze większemu naciskowi przy kolejnych zabiegach. Zadowalające efekty widoczne są już po kilku wizytach u specjalisty. Systematyczne korzystanie z masaży i łączenie ich z odpowiednią dietą oraz aktywnością fizyczną sprawia, że problem cellulitu traci na znaczeniu, a skóra odzyskuje swoją dawno utraconą kondycję oraz młodzieńczy wygląd.

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.