Wpływ kwasu hialuronowego na proces starzenia i cena kuracji przeciwzmarszczkowej

Wraz z upływającym czasem która człowieka traci zdolność wiązania wody. Proces ten sprowadza się do szybkiego powstawania zmarszczek, spadku elastyczności a także zmiany owalu twarzy.

Aktualnie bardzo duża część pań przyznaj iż regularnie stosuje nawilżające i odmładzające formuły w postaci kremów bądź balsamów. Pozwalają one na dłużej zachować młody i nieskazitelny wygląd. Nie można jednak zapominać, że o organizm najlepiej jest dbać właśni od wewnątrz.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy występuje w każdym żywym organizmie w tym także ludzkim. Używanie go więc w kosmetologii jest jak najbardziej bezpieczne. Posiada silne właściwości wiązania wody w skórze, a także jest składnikiem międzykomórkowej macierzy. Jego ubytki wraz z wiekiem powoduj więc starzenie się organizmu. Regularne suplementowanie kwasu hialuronowego może zahamować proces starzenia, a także przywrócić zdolność wiązania wody.

Funkcje kwasu hialuronowego

  • podstawowy składnik macierzy pozakomórkowej, odpowiadającej za stabilność tkanek,
  • dobroczynnie wpływa na działanie tkanek miękkich,
  • wspomaga pracę stawów,
  • wspomaga funkcjonowanie chrząstki stawowej.

Cena kuracji przeciwzmarszczkowej

Usuniecie zmarszczek w gabinecie medycyny estetycznej to kosz około 600 zł w zależności od gwintu, a także miasta cena ta może wynosić nawet 2000 zł. Nawet najdroższe suplementy pozwolą zaoszczędzić jednocześnie zyskując przybliżone, a niemal identyczne rezultaty. Za suplement diety dobrej jakości musimy zapłacić koło 120-250 zł na 3 miesiące. Tego typu produkty działają zarówno na głębsze jak i te płytsze zmarszczki.

Efekt kuracji kwasem hialuronowym

Przez długi okres czasu skuteczność działania kwasu hialuronowego budziła sporo wątpliwości. Obecnie na podstawie licznych badań i testów potwierdzono jednoznacznie jego dobroczynny wpływ na skórę człowieka. Regularne suplementowanie preparatu jakim są tabletki z kwasem hialuronowym i kolagenem pozwoli zwiększyć wilgotność i elastyczność skóry.

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.