Własne wędliny na diecie

Świadomość tego, że musimy pozbyć się przynajmniej kilku kilogramów zwykle prowadzi nas ku postanowieniu o zmianie naszych dotychczasowych nawyków żywieniowych. W praktyce jednak stosowane przez nas diety zwykle nie mają szans na zyskanie uznania w oczach lekarzy. Zazwyczaj przewidują nie tylko ograniczenie ilości posiłków, ale również spadek wartościowych składników dostarczanych do organizmu. Na efekty nie trzeba długo czekać, nawet bowiem, jeśli odnotujemy spadek wagi, szybko orientujemy się, że ma on jedynie tymczasowy charakter. Jak uporać się z tym problemem? Najlepiej stawiać na rozwiązania nie tylko smaczne, ale i zdrowe, bogate w wartościowe substancje. Jednym z nich są bez wątpienia własne wędliny, które, ku zaskoczeniu wielu osób, można stosować także będąc na diecie.

Własne a dieta – jak wybierać

Wędlina wcale nie musi szkodzić zbilansowanej diecie, choć oczywiście nie każda jest tak samo pożądana. Co do zasady, mięso drobiowe jest uważane przez lekarzy za bardziej wartościowe niż wieprzowe. Zawiera spore ilości białka, a przy tym nie jest aż tak kaloryczne, jak ma to miejsce w odniesieniu do wieprzowiny.
Podczas wyboru wędlin, które mają być elementem naszej diety, nie można też zapominać o tym, że powinny być one rozwiązaniami jak najbardziej naturalnymi. Niestety, ponieważ wiąże się to ze sporymi kosztami, dość powszechna jest praktyka „wzbogacania” wędlin o substancje chemiczne. Teoretycznie, ich obecność nie powinna budzić zastrzeżeń, przyczyniają się one bowiem do tego, że wędliny wyglądają bardziej okazale i dłużej nadają się do spożycia. W rzeczywistości jednak produkty takie nie dostarczają organizmowi niemal niczego poza kaloriami.

Jak wartościowe są wędliny

O tym, że wędliny warto jeść nawet będąc na diecie najlepiej świadczy to, że są one cennym dostawcą białka zwierzęcego. Nie tylko zawierają je w imponującej ilości, ale również pozwalają na przyjmowanie tego jego rodzaju, który jest najlepiej przyjmowany przez nasz organizm. Wśród innych składników, które zawdzięczamy wędlinom, a które mogą przysłużyć się naszemu organizmowi, warto wymienić choćby: cynk, żelazo, fosfor oraz witaminy z grupy B.

Dlaczego warto stawiać na wędliny własnej roboty?

Mimo wielu zalet, wędliny sprzedawane w sklepach często stanowią poważne zagrożenie dla osób, które są przekonane o tym, że ważą za dużo i powinny dążyć do zmiany takiego stanu rzeczy. Najpoważniejszym problemem jest wysoka zawartość soli w ich składzie nie tylko utrudniająca odchudzanie, ale i będąca przyczyną szeregu poważnych chorób. Producenci wędlin nie mają też oporu wówczas, gdy w grę wchodzi dodawanie do nich substancji pochodzenia chemicznego. Często mają one za zadanie wzbogacenie smaku kiełbasy lub szynki, bywa jednak i tak, że sztuczne konserwanty służą jedynie do tego, aby zatuszować, jak niewiele jest naturalnego mięsa w oferowanym nam produkcie.
Na szczęście, nie mówimy wcale o problemie, z którym nie możemy dać sobie rady. Rozwiązaniem okazują się wędliny domowej roboty i to właśnie nimi warto w szczególny sposób zainteresować się wówczas, gdy jesteśmy na diecie.

Autor artykułu
swojskiwyrob.pl, sklep specjalizujący się w sprzedaży artykułów do domowego masarstwa.

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.