W jaki sposób wpłynąć na regenerację włosów i paznokci?

Słabsze włosy oraz paznokcie mają tendencję do łamania się i rozdwajania, tracą blask i stają się matowe. Najczęściej dochodzi do takiego stanuego z powodu braków pewnych substancji odżywczych w codziennej, zbyt ubogiej i monotonnej diecie. Sprawdźcie, jak urozmaicić codzienny jadłospisco jeść i jakie preparaty przyjmować, aby zregenerować swoje włosy i paznokcie.

Jakich witamin potrzebują włosy i paznokcie?

Aby paznokcie i włosy były silne i odżywione, trzeba zadbać, aby Wasza dieta była bogata w białko, składniki mineralne oraz witaminy, w tym przede wszystkim A, E oraz witaminy z grupy B. Warto wiedzieć, że nawet ich niewielkie niedobory, do których dochodzi przy odchudzaniu i długotrwałym stresie, mają szkodliwy wpływ na kondycję włosów i paznokci.

Jeśli Wasze paznokcie i włosy są w kiepskim stanie, to znak, że musicie w szczególny sposób zadbać o swoją dietę. Jej podstawą powinny być surowe i krótko gotowane warzywa oraz owoce. Ponadto, codziennie należy jeść mięso, nabiał lub jaja, a 2 do 3 razy w tygodniu ryby morskie. Nie można też zapominać o produktach zbożowych.

Ponadto, z codziennego jadłospisu trzeba koniecznie wykreślić wysoko przetworzoną żywność, w tym dania typu fast food, słodycze i słone przekąski. Zrezygnować należy także z potraw smażonych i wędzonych, ponieważ zawierają one toksyny uszkadzające strukturę włosów i paznokci. Lepiej ograniczyć mocną kawę i herbatę (te napoje „pożerają” witaminy niezbędne w procesach przyswajania minerałów) na rzecz wody, której wypijać trzeba 1,5-2 litrów dziennie.

Środki pomocnicze

Poza odpowiednią dietą, w poprawie stanu włosów i paznokci pomocne jest przyjmowanie specjalnych preparatów, które dostarczą organizmowi odpowiednich ilości niezbędnych minerałów, witamin oraz substancji odżywczych. Jednym z takich preparatów jest suplement diety „WŁOSY SKÓRA PAZNOKCIE” – wyjaśnia nasz rozmówca reprezentujący Sklep Tree Pharma.

Wyżej wspomniany preparat nazywany jest „urodą w kapsułkach”. Jego skład został opracowany z myślą o regeneracji włosów i paznokci osłabionych i zniszczonych. Tabletki zawierają kwas hialuronowy, który odpowiada za młody wygląd, nawilżenie oraz sprężystość. Ponadto, ten suplement diety zawiera krzem będący ratunkiem dla podrażnionej cery, a także utrzymujący włosy w prawidłowej kondycji. W preparacie tym umieszczone zostały też aminokwasy siarkowe, które wzmacniają paznokcie i włosy, a także wiele innych składników, niezbędnych do zdrowego funkcjonowania skóry.

Warto dbać o swoje włosy i paznokcie, zarówno poprzez odpowiednią dietę, jak i przy pomocy specjalnych suplementów, dzięki którym będą one zdrowe i odżywione, a tym samym piękne i w pełni zregenerowane.

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.