Usuń blizny potrądzikowe w pikosekundę. Poznaj moc działania innowacyjnych laserów pikosekundowych

Blizny potrądzikowe są trudnym do ukrycia rodzajem niedoskonałości, przez co mogą stanowić źródło wielu kompleksów. Nic w tym dziwnego - widocznie wgłębienia na skórze zabierają twarzy jej naturalny urok, a przy tym są trudne do zatuszowania nawet przy pomocy profesjonalnego makijażu. Na szczęście, wraz z rozwojem medycyny estetycznej i dziedziny laseroterapii, na rynku pojawiły się urządzenia, dzięki którym usuwanie takich zmian jak blizny stało się dużo łatwiejsze. Mowa tu przede wszystkim o laserach pikosekundowych, które pozwalają na wykonanie skutecznego, a zarazem nieinwazyjnego i prawie bezbolesnego zabiegu.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych - co się zmieniło?

Jeszcze do niedawna laserowe usuwanie blizn potrądzikowych najczęściej odbywało się przy pomocy laserów frakcyjnych. Ich działanie polegało na kontrolowanym uszkodzeniu skóry (mikrouszkodzenia), aby w ten sposób pobudzić ją do regeneracji i odbudowy. Był to jak najbardziej skuteczny sposób na redukcję blizn potrądzikowych, jednak często stosowane w tym przypadku lasery ablacyjne prowadziły do złuszczania naskórka w trakcie zabiegu, a tym samym wymagały dłuższego czasu gojenia skóry. Lasery frakcyjne nieablacyjne pozwalały natomiast przeprowadzać zabieg bez naruszania wierzchniej warstwy naskórka, ale przy tym nie były tak skuteczne w leczeniu blizn. Przełomem w tej dziedzinie okazały się lasery pikosekundowe, które dzięki wysokiej mocy działania i ultrakrótkim czasie dostarczania impulsu do skóry, pozwoliły skutecznie usuwać blizny bez narażania Pacjenta na trudny do zniesienia ból czy długi okres rekonwalescencji.

Leczenie blizn potrądzikowych PicoSure i Discovery Pico

Obecnie szczególnie dwa rodzaje laserów pikosekundowych cieszą się dużym uznaniem wśród specjalistów medycyny estetycznej i ich Pacjentów. PicoSure i Discovery Pico są najnowocześniejszymi laserami na rynku, które leczą nie tylko blizny, lecz także inne niedoskonałości skóry, np. przebarwienia, zmarszczki czy rozstępy. Działają na głębokie warstwy skóry, zagęszczając ją i mnożąc włókna kolagenowe, których ubytki tworzą właśnie blizny potrądzikowe. W przypadku usuwania blizn potrądzikowych szczególnie dobre efekty może przynieść zabieg laserem Discovery Pico - Klinika Miracki, jako jedyna w Polsce oferuje swoim Pacjentom wykonywanie zabiegów zarówno przy użyciu lasera PicoSure, jak i Discovery Pico.

Usuwanie blizn potrądzikowych bez bólu? W tym przypadku to możliwe

Bardzo dużą zaletą urządzeń pikosekundowych jest to, że pozwalają na usuwanie wybranych niedoskonałości, nie narażając Pacjenta na wyraźne dolegliwości bólowe. Większość osób podczas leczenia odczuwa po prostu mniejsze lub większe ciepło w głębi skóry. W związku z tym, podczas zabiegów z laserami pikosekundowymi nie jest nawet wymagane zastosowanie znieczulenia. Ewentualny dyskomfort w trakcie laseroterapii specjaliści z Kliniki Miracki redukują przy pomocy specjalnych preparatów znieczulających lub urządzeń chłodzących.

Więcej informacji na temat metod leczenia blizn potrądzikowych znajdą Państwo na stronie: http://klinikamiracki.pl/encyklopedia/blizny-po-tradziku/

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.