Twój sposób na zioła

W obecnych czasach żyjemy bardzo szybko. W całej plątaninie codziennych zadań staramy się znaleźć chwilę dla własnego zdrowia. Przemijająca uroda pragnie szczególnego podejścia, a organizm domaga się uzupełniania codziennej diety.

Nad wyraz ważne jest to w okresach pewnych przesileń, np. przesileń wiosennych, jesiennych, podczas rekonwalescencji, w stanach ogólnego wyczerpania. Złe samopoczucie często jest przypisywane brakowi witamin, jednak ogromny wpływ mają także takie czynniki jak skoki ciśnienia, przebywanie w pomieszczeniach zadymionych, zamkniętych, a także wszelkiego rodzaju zmiany atmosferyczne. Krótko mówiąc musimy trochę przyłożyć się, by nadrobić straty.

Jak przywrócić organizmowi równowagę?

Dziś mamy właściwie wszystko czego nam potrzeba, aby zaspokoić głód organizmu zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Coraz większy nacisk kładziemy na uzupełnianie pielęgnacji skóry za pomocą ziół. Zioła, natura, eko to nie są tylko frazesy, to czynniki niezwykle ważne dla nas w ostatnich latach. Niestety, to co nazwane jest “eko” nie zawsze pochodzi z upraw ekologicznych, a to co podane jako naturalne, nie zawsze zaczerpnięte zostało z natury. Dlatego tak ważne jest skąd pochodzą zioła, których zadaniem jest przecież pomóc wzmocnić nasz organizm.

Sposoby na zioła

W domowych sposobach popularną metodą przyjmowania ziół od wewnątrz jest parzenie herbat ziołowych. Wiele z nich ma swój niezwykły składnik, który cudownie oddziaływuje na nasz organizm. Jednak nie każdy rodzaj ziół parzy się w ten sam sposób. Znaczenie ma również część rośliny, bo nie każdy korzeń jest bogaty w cenne składniki, tak jak nie każde liście czy kwiaty są równie wartościowe.

Skuteczność i efektywność działania ziół zależy od tego, jak wiele zawartych w nich jest substancji czynnych, a tym samym zależna jest od sposobu zbioru, suszenia i przechowywania. Ilość substancji czynnych zależy również od pory roku, a nawet pory dnia, w której zioła były zbierane. Te cudowne rośliny zbiera się tylko w pogodne, bezdeszczowe dni, w porze pomiędzy poranną a wieczorną rosą, w której zdołały już obeschnąć. Kwiaty zbiera się w momencie rozkwitania lub w okresie pełnego rozkwitu. Liście tylko zielone, bez plam. Owoce w pełni dojrzałe lub niedojrzałe, ale nigdy przejrzałe, nasiona zaś powinno się zbierać tylko w dni pochmurne. Przez niewłaściwie suszenie ziół można utracić wiele cennych składników w nich zawartych. Dobrze wysuszone zioła na ogół zachowują swój naturalny kolor. Należy pamiętać również o konieczności przechowywania ich w odpowiednio dobranych do nich opakowaniach.

Nie jest łatwo zadbać o zioła tak, by jak najdłużej zachowały swoją żywotność, a tym samym spełniały swoje działania.

 

  • W Revitum od lat stawiamy na jakość ziół. Nasza skuteczność w leczeniu naszych pacjentów, wynika także z tego, iż wykorzystujemy tylko sprawdzone preparaty ziołowe. Aby kuracja ziołowa była skuteczna, musimy pamiętać, by tworzyć z nich odpowiednie mieszanki, w dobranych proporcjach. Nie zawsze jednak pamiętamy, że zioła tak jak mogą nam pomóc, tak mogą nam i zaszkodzić. Stąd my nauczyliśmy się korzystać z natury w pełni, po to, by codziennie podpowiadać, jak skutecznie obronić nasz organizm przed “urokami” codzienności - podkreśla prezes Centrum Diagnostyki Organizmu Revitum Maryla Bańkowska.

Skąd brać sprawdzone zioła?

Zioła cieszą się coraz większą popularnością, dlatego w silnych dawkach nie są już tak łatwo dostępne na rynku. Szczęśliwe są osoby, które posiadają własne ogródki i mogą siać zioła we własnym zakresie. One także muszą pamiętać o przestrzeganiu ścisłych reguł związanych z zachowaniem ich jakości. Wygodniejszym jednak sposobem jest korzystanie z gotowych już produktów ziołowych w postaci mieszanek, olejków, czy płynnych wyciągów. Niewątpliwie są one już sprawdzone i można je zażywać w każdym miejscu i o każdej porze, bez konieczności parzenia.

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.