Tajemnice koreańskiej pielęgnacji – dzięki niej już zawsze będziesz mieć gładką skórę

Niejedna z nas, zastanawiała się w jaki sposób Koreanki, mają zawsze tak gładką cerę, pozbawioną zmarszczek, czy trądziku. To niesamowite, ponieważ uzyskanie takiego efektu nie jest proste. Okazuje się jednak, że Koreanki stosują specjalną pielęgnację i to, właśnie dzięki niej cieszą się piękną cerą przez całe swoje życie. Warto więc zapoznać się z tajemnicami koreańskiej pielęgnacji, która i nam pozwoli na utrzymanie skóry pięknej i gładkiej. A o tym przecież wszystkie marzymy.

To, co na początku warto wiedzieć o koreańskiej pielęgnacji, jest to, że składa się ona z kilku etapów. A każdy z nich wykonywany jest ze starannością i dbałością. Koreanki więcej czasu poświęcają na pielęgnacje twarzy niż na pielęgnację jakiejkolwiek innej części ciała. Ten czas to dla nich przyjemność i niemal wszystkie Koreanki pielęgnują swoją twarz z taką sama dbałością codziennie przez wiele lat. Ważne jest również to, że nie tylko kobiety dbają tam o swoją skórę. Również mężczyźni poświęcają codziennie czas, na odpowiednią pielęgnację.

Etap drugi: Tonizowanie

Obraz 2 z 4

To kolejny krok w pielęgnacji koreańskiej. Jak sama nazwa wskazuje, nakładamy na naszą twarz tonik. Tonizowanie pomaga w oczyszczeniu porów i ich zamknięciu, tak by nie dostawały się do nich zanieczyszczenia. Ten krok jest niezwykle ważny, ponieważ pozwala on na ochronę naszej skóry przez bakteriami, które mogą mieć na nią negatywny wpływ. Koreańskie toniki zazwyczaj składają się z zielonej herbaty, czy ogórka. Są to naturalne produkty, wysokiej jakości, które w swoich składach nie posiadają sztucznych składników. Dzięki temu odżywają one skórę w odpowiedni sposób. Foto: FreeImages.com/Rositsa jeliazkova

Każdy z tych etapów jest niezwykle ważny dla Koreanek. Nie pomijają żadnego z nich, nie odkładają pielęgnacji twarzy na później, ponieważ jest to ich ulubiona część dnia. Dbanie o swoją skórę jest dla nich niezwykle przyjemnym zadaniem i przykładają się one do tego zadania. Nic więc dziwnego, że cieszą się one piękną i gładką skórą twarzy. Czas zastosować się do zasad pielęgnacji koreańskiej, by uzyskać wymarzony efekt.

Tekst: Weronika Jackiewicz
Foto tytułowe: FreeImages.com/Thiago Martins

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.