Tajemnice koreańskiej pielęgnacji – dzięki niej już zawsze będziesz mieć gładką skórę

Niejedna z nas, zastanawiała się w jaki sposób Koreanki, mają zawsze tak gładką cerę, pozbawioną zmarszczek, czy trądziku. To niesamowite, ponieważ uzyskanie takiego efektu nie jest proste. Okazuje się jednak, że Koreanki stosują specjalną pielęgnację i to, właśnie dzięki niej cieszą się piękną cerą przez całe swoje życie. Warto więc zapoznać się z tajemnicami koreańskiej pielęgnacji, która i nam pozwoli na utrzymanie skóry pięknej i gładkiej. A o tym przecież wszystkie marzymy.

To, co na początku warto wiedzieć o koreańskiej pielęgnacji, jest to, że składa się ona z kilku etapów. A każdy z nich wykonywany jest ze starannością i dbałością. Koreanki więcej czasu poświęcają na pielęgnacje twarzy niż na pielęgnację jakiejkolwiek innej części ciała. Ten czas to dla nich przyjemność i niemal wszystkie Koreanki pielęgnują swoją twarz z taką sama dbałością codziennie przez wiele lat. Ważne jest również to, że nie tylko kobiety dbają tam o swoją skórę. Również mężczyźni poświęcają codziennie czas, na odpowiednią pielęgnację.

Etap pierwszy: Oczyszczanie

Obraz 1 z 4

Oczyszczanie cery zarówno rano, jak i wieczorem. Zazwyczaj za pomocą specjalnych pianek, czy żeli do mycia twarzy. Za ich pomocą cera jest oczyszczana z zabrudzeń i zanieczyszczeń, które mogą negatywnie wpływać na stan i wygląd naszej skóry. Pianki do mycia twarzy zazwyczaj mają w swoim składzie śluz ślimaka, który dla Koreanek jest niezwykle popularnym składnikiem kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Ten składnik odpowiednio nawilża i odżywia skórę twarzy. Dzięki niemu skóra staje się gładka i rozjaśniona. Foto: FreeImages.com/St. Mattox

Każdy z tych etapów jest niezwykle ważny dla Koreanek. Nie pomijają żadnego z nich, nie odkładają pielęgnacji twarzy na później, ponieważ jest to ich ulubiona część dnia. Dbanie o swoją skórę jest dla nich niezwykle przyjemnym zadaniem i przykładają się one do tego zadania. Nic więc dziwnego, że cieszą się one piękną i gładką skórą twarzy. Czas zastosować się do zasad pielęgnacji koreańskiej, by uzyskać wymarzony efekt.

Tekst: Weronika Jackiewicz
Foto tytułowe: FreeImages.com/Thiago Martins

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.