Sposoby na to, by twoja cera zawsze wyglądała młodo

Każda z nas pragnie, by jej cera zawsze była gładka i nie przestawała wyglądać młodo. Z wiekiem jednak nie jest łatwo utrzymać naszą cerę w idealnym stanie. Przemęczenie, wiek i brak czasu może utrudniać to zdanie, ale przy odrobinie wysiłku jest to możliwe. Nie trzeba wydawać wielu pieniędzy, by mieć piękną i wiecznie młodą cerę. Jest na to kilka sposobów, do których potrzebny jest jedynie czas i chęci. To wszystko może dać ci upragniony efekt, o którym marzy wiele z nas. A właśnie teraz, kiedy wielkimi krokami zbliża się lato, czas zadbać o swój wygląd, by prezentować się jak najlepiej.

Pielęgnacja:

Jest ona niezwykle istotna, jeśli chcemy mieć cerę gładką i piękną. Bez odpowiedniej pielęgnacji, nie ma szans na uzyskanie upragnionego efektu. To bardzo ważny element, który pomoże nam w zadbaniu o naszą skórę, która może stać się gładka, młoda i promienna. Pielęgnacja nie jest wcale trudna. Nie pochłania też wiele czasu. Są dwa rodzaje pielęgnacji. Poranna i wieczorna, obie z nich musimy wykonać, ponieważ pominięcie jednej z nich może sprawić, że stan naszej cery pogorszy się.
Poranna pielęgnacja powinna składać się z oczyszczenia twarzy oraz nawilżenia jej. Bez względu na to, jaki rodzaj skóry mamy, potrzebuje ona nawilżenia, tylko w odpowiedniej ilości. Najlepiej wybrać kremy, które są przeznaczone do naszego rodzaju skóry, dzięki czemu zostanie ona odżywiona w najlepszy dla niej sposób. Dopiero po dokładnym oczyszczeniu i nawilżeniu naszej cery, możemy nałożyć na nią makijaż. Nie zaleca się jednak zbyt dużej ilości nakładanego podkładu, czy pudru, ponieważ mogą one zapychać pory, przez co mogą się u nas pojawić problemy z trądzikiem. Najlepiej stosować podkłady, które nie są ciężkie i nie zawierają w swoim składzie sztucznych składników. Po całym dniu nasza cera powinna być odpowiednio odżywiona.
Wieczorem należy oczyścić naszą skórę z makijażu i kurzy, który na niej osiadł. Potem powinno się ją tonizować. To pozwoli na zamknięcie i oczyszczenie porów. Przed snem, tak jak na początku dnia jesteśmy zobowiązane, odżywić naszą cerę. Można to zrobić za pomocą kremu lub serum. Ten wybór nie jest ważny, jednak o odżywieniu skóry nie wolno zapominać. Dzięki takiej pielęgnacja, nasza skóra będzie odżywiona, przez co, stanie się promienna i gładka.

Masaże:

To ostatnio bardzo znany sposób na zadbanie o swoją cerę. Nie tylko plecy można masować. Masaż twarzy może zdziałać cuda. Wystarczy piętnaście minut dziennie, poświęconych na masaż twarzy, a jesteśmy w stanie pozbyć się niektórych zmarszczek i zapobiegać powstawianiu nowych. To niesamowity i sprawdzony sposób na odmłodzenie wyglądu naszej cery. To może wydawać się niemożliwe, ale kobiety, które zdecydowały się na wykonywanie masażu twarzy, są zdania, że ten sposób naprawdę działa. Warto więc poświęcić piętnaście minut dziennie, by pozbyć się zmarszczek i odmłodzić swój wygląd. Do tego niepotrzebne są wyjątkowe umiejętności. Każda z nas z łatwością wykona masaż twarzy w swoim domu. Wystarczy wszystkie swoje ruchy kierować ku górze, nie do dołu. Dzięki temu w prosty i skuteczny sposób odmłodzimy naszą cerę i wygląd. To właśnie dzięki masażowi twarzy możemy poczuć się znowu piękne i młode. Jest to tani i prostu sposób, który powinna przetestować każda kobieta.

Słońce:

Nieprawdopodobne, a jednak. Naukowcy udowodnili, że witamina D może znacznie poprawić wygląd naszej skóry. Sprawia ona, że wyglądamy młodziej i piękniej. Jest ona odpowiedzialna za wiele funkcji w naszym organizmie, a znajduje się ona w słońcu. Nie warto więc chować się przed słońcem, kiedy wreszcie się pojawi. W naszym klimacie dni słonecznych jest naprawdę niewiele, dlatego, kiedy wreszcie się pojawia, warto korzystać z leczniczych promieni słonecznych, które mogą poprawić stan naszej cery. A kiedy nie ma słońca, warto dostarczyć swojemu organizmowi odpowiednią dawkę witaminy D. Dzięki temu możemy odmłodzić nasz wygląd oraz poprawić stan naszej cery.

Tekst: Weronika Jackiewicz
Zdjęcia: FreeImages.com/Marek Bernat

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.