Sposoby na naturalną i długotrwałą opaleniznę

Każda kobieta pragnie mieć piękną naturalną opaleniznę przez długi czas. Niestety opalanie naturalne jest możliwe jedynie latem, a jego efekty mogą znikać w ciągu paru tygodni. Przyczyną są: nieodpowiednia pielęgnacja skóry,  częste pilingi, szorstkie ubrania ze sztucznych tkanin.

Jest wiele innych czynników, które wpływają na krótki czas trzymania się opalenizny. Jednak jest kilka skutecznych domowych sposobów na utrzymanie naszej opalenizny na długie miesiące.

Delikatne masaże – mogą nam pomóc poprawić krążenie i odżywić naszą skórę. Dzięki temu nasz naskórek tak szybko się nie złuszczy i opalenizna zostanie z nami na dłużej. Do masażu możemy użyć olejków. Nie zaleca się używania kremów, które są zrobione na bazie wody, która może spowodować wysuszenie się skóry i zniszczenie naskórka. Masaż powinien być delikatny. Możemy nawet wklepywać olejek, dzięki czemu unikniemy pocierania skóry i jej łuszczenia.

Zdjęcie: FreeImages.com/Joanie Cahill

Noś ubrania z bawełny i lnu – są one wykonane z naturalnych tkanin. Nie będą one uszkadzały naskórka, przez sztywny i szorstki materiał. Możemy również wybierać ubrania z krótkimi rękawami i nogawkami, dzięki czemu tkanina będzie miała minimalną styczność z naszą skórą. Warto wybierać luźniejsze ubrania. To wszystko wydłuży czas naszej opalenizny.

Wybieraj naturalne wspomagacze, które pozwolą ci zatrzymać opaleniznę na długo. Jednym z nich, są suplementy, które stworzone są z witamin i minerałów odpowiedzialnych za utrzymanie naszej skóry w jak najlepszej kondycji. Ich głównym składnikiem jest prowitamina A, która często używana jest jako barwnik. Ma on intensywną pomarańczowo-żółtą barwę. To sprawia, że przyśpiesza proces opalania i utrzymuje brązowy kolor naszej skóry. Jednak należy pamiętać, że długotrwałe spożywanie może mieć niekorzystny wpływ na nasze zdrowie, a dodatkowo nasza skóra może stać się żółta. Oprócz suplementów możemy zdecydować się na spożywanie dużej ilości marchewki, która również może wspomóc utrzymanie opalenizny przez długi czas.

Tekst: Klaudia Ozimek

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.