Sposoby na nadmierną suchość okolic intymnych | Piękna.Portal zdrowia i urody

Sposoby na nadmierną suchość okolic intymnychVagisilNadmierna suchość występująca w okolicach pochwy przytrafia się wielu kobietom, Przede wszystkim sprawia ból i duży dyskomfort podczas stosunku, ale także utrudnia codzienne funkcjonowanie. Poznaj przyczyny suchości okolic intymnych oraz sposoby radzenia sobie z nimi.

Skąd się bierze suchość pochwy?

Jeśli mamy do czynienia z nadmierną suchością okolic intymnych, przyczyną mogą być zaburzenia hormonalne, które typowe są dla różnych okresów w życiu kobiety, a także mogą stanowić stały element w comiesięcznym cyklu. Za odpowiednie nawilżenie okolic intymnych odpowiadają estrogeny, które wytwarzane są przez jajniki. W momencie spadku ich poziomu, ścianki pochwy nie wytwarzają odpowiedniej ilości śluzu, który nawilża ją. Często dotyczy to kobiet w okresie okołomenopauzalnym, lecz błędne jest stwierdzenie, że tylko to może być przyczyną. Nadmierna suchość pochwy może być bowiem spowodowana przez stres, niektóre środki antykoncepcyjne, a także antybiotyki i różne leki stosowane na niezwiązane z układem płciowym dolegliwości, jak np. leki przeciwalergiczne, na wrzody żołądka, nadciśnienie czy przeciwdepresyjne. Na suchość pochwy mogą także cierpieć kobiety zaraz po porodzie, karmiące matki, a także kobiety stosujące częste kąpiele w wannie czy basenie.

Sposoby na nadmierną suchość pochwy

Dyskomfortu odczuwanego w związku z nadmierną suchością pochwy można się pozbyć stosując specjalne środki do higieny intymnej, jak np. dostępne na stronie http://www.my-vagisil.pl/10-0-Vagisil-Hydro-Gel.html produkty Vagisil, które chronią, pielęgnują oraz nawilżają intymne miejsca u kobiet. Podczas stosunku można sięgnąć po specjalne żele nawilżające dostępne w aptece lub prezerwatywy ze środkiem nawilżającym. W przypadku długiego utrzymywania się tych dolegliwości należy zwrócić się do lekarza ginekologa, który dobierze odpowiednią terapię oraz środki przywracające naturalne nawilżenie okolic intymnych. Kobietom w wieku około menopauzalnym zaleca się stosowanie, oczywiście zgodnie z zaleceniami lekarza specjalisty i pod jego opieką, hormonalnej terapii zastępczej oraz miejscowe preparaty nawilżające.

Related Posts with Thumbnails
 kawa zielona
Piękna i zdrowa

O Piękna i zdrowa

Unikatowy e-book: ” Fakty i mity o odchudzaniu” za darmo! Kliknij tu.

Dodaj Twój komentarz

Dodaj Twój komentarz poniżej, albo trackback from your own site. You can also subscribe to these comments via RSS.

Twój adres e-mail będzie niewidoczny dla innych użytkowników. Pola wymagane zostały oznaczone *

Preview:

*