Sportowe kurtki damskie, czyli jak być modną na stoku

Aktywność sportowa jest polecana w każdej porze roku, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Również zimą powinno się angażować w różne sporty, charakterystyczne dla tego okresu. Wydaje się, że narciarstwo i jazda na desce snowboardowej to te dyscypliny, które mają najwięcej miłośników, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Dla skutecznej i komfortowej jazdy na nartach niezbędny jest odpowiedni ubiór. Istotnym jego elementem jest kurtka – jaką wybrać, aby czuć się wygodnie i jednocześnie modnie wyglądać?

Sportowe kurtki zimowe damskie – szeroki wybór modeli i kolorów

Wybierając się na stok, nie trzeba rezygnować z modnego wyglądu! Wystarczy przejrzeć rozmaite kurtki damskie, jakie dostępne są w sklepach sportowych i można przekonać się, że ich wybór jest ogromny, dlatego każda z kobiet ma szansę zaopatrzyć się w model, idealnie spełniający jej oczekiwania. Różnorodne rozmiary, kolory i dodatki sprawiają, że oferta kurtek sportowych dla kobiet odpowiada na najwyższe wymagania.

Chcąc wybrać kurtkę idealną, a więc taką, która nie tylko ładnie się prezentuje, ale zapewnia także rzeczywiste ciepło i ochronę przed mrozem i wiatrem, warto zweryfikować kurtki narciarskie damskie. Są one najlepszym wyborem dla aktywnych kobiet! Dokonując zakupu, należy zwrócić uwagę na następujące parametry kurtek:

  • wodoodporność i wiatroszczelność– a więc nieprzemakalność i ochrona przed śniegiem, deszczem oraz wiatrem. Istotne dla tego parametru są szwy, które – będąc najsłabszym punktem kurtki narciarskiej – powinny zostać podklejone, aby zmaksymalizować szczelność;
  • stopień oddychalności materiału – im wyższy, tym większy komfort użytkowniczki, gdyż nie jest ona narażona na nadmierne pocenie;
  • optymalne dopasowanie rozmiaru – kurtka nie może być ani za duża, ani za mała. W przeciwnym wypadku będzie nie tylko brzydko wyglądać, zwisając z sylwetki lub wręcz przeciwnie – nadmiernie ją opinając i krępując ruchy. Źle dobrany rozmiar przyczyni się do znacznego obniżenia komfortu użytkowania kurtki;
  • kaptur – jest obowiązkowy w modelach narciarskich kurtek damskich, gdyż wspomaga ochronę przed śniegiem i wiatrem,
  • duża ilość pojemnych kieszeni – są one potrzebne do przechowywania podręcznych gadżetów na stoku, najlepiej gdy kurtka wyposażona jest w wewnętrzne kieszenie zamykane.

Kurtki narciarskie damskie – doskonałe na stok!

Uwzględniając powyższe parametry, warto pamiętać, że modna kurtka to przede wszystkim taki model, który gwarantuje wygodę i posiada wspomniane powyżej elementy. Ostatnia decyzja dotyczyć będzie koloru kurtki i w tym aspekcie kobiety mają szerokie pole do popisu. Mogą bowiem spełnić swoje najbardziej wymyślne oczekiwania, gdyż sportowe kurtki damskie dostępne są zarówno w stonowanych i subtelnych odcieniach, jak i w bardziej krzykliwych oraz intensywnych barwach. Dla odważnych pań doskonale sprawdzą się kurtki w tęczowych, pastelowych kolorach, z kolei kobiety, które wolą uniwersalne rozwiązania, mogą wybrać kurtki czarne lub szare – każdorazowo należy dobrać do kurtki odpowiednie spodnie narciarskie i można podbijać stoki!

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.