Sexy stopy na lato – jak dbać o stopy

Wklepujesz krem na cellulit, używasz maseczek na twarz i dekolt, poddajesz się zabiegom depilacyjnym, czy tak samo dbasz o swoje stopy?

Podczas chłodnych miesięcy stopy chowane były w zakrytym obuwiu. Ostatnie ulewy i chłodne wiatry nie sprzyjały japonkom. Wreszcie doczekałyśmy się upałów. Nareszcie możesz założyć spódnicę, bądź spodenki i wygodne sandały.

A czy Twoje stopy są na to przygotowane?

Twoje stopy wykonują dziennie od 4000 do 5000 kroków, aby dobrze prezentowały się latem potrzebują Twojego wsparcia.

Regularna pielęgnacja pomoże utrzymać stopy w dobrej kondycji.

Jak dbać o stopy, by były w dobrej formie i pięknie się prezentowały?

1. Noś odpowiednio dobrane i wygodne obuwie. Na pewno słyszałaś, że szpilki skodzą zdrowiu. Jeśli jesteś ich amatorką wybieraj te dobrze wyprofilowane. Przy zakupie zamiast kierować się ceną, kieruj się wygodą.

Im wygodniejsze bytu, tym mniej problemów ze zwyrodnieniami - jak np. halluksy.

But powinien mieć szerszy czubek, dzięki czemu przód stopy nie jest zbyt mocno ściśnięty.

2. Nosząc buty często je zmieniaj. Najlepsze dla stóp jest zakładanie tej samej pary butów po minimum 24 godzinach. Przez ten czas buty zdąrzą przeschnąć. Chronić to będzie Twoje stopy przed brzydkim zapachem i grzybiczymi infekcjami.

3.  Regularnie usuwaj zrogowaciały naskórek pumeksem.

4. Obcinaj paznokcie ciążkami. Obcinaj je na prosto, dzięki temu unikniesz ich wrastania.

5. Regularnie mocz stopy w misce wypełnionej wodą z mydłem. Aby uniknąć uszkodzenia naturalnego płaszcza lipidowego mocz je nie za długo i w odpowiedniej temperaturze. Zbyt wysoka może nadmiernie stopy wysuszyć. Regularnie masuj stopy.

6. Po kąpieli dokładnie susz stopy, zwróć szczególną uwagę na skórę między palcami. Do ich pielęgnacji po kąpieli używaj kremu nawilżającego. Do powierzchni między palcami użyj pudrowej zasypki.

7. Regularnie ćwicz stopy. Wystarczą ruchy okrężne. kręć kułeczka w jedną i w drugą stronę.

8. Chodź co 3 tygodnie do pedikiurzystki.

Autor J.V.

Related Posts with Thumbnails

2 komentarze do “Sexy stopy na lato – jak dbać o stopy”

  1. Według mnie prócz pumeksu dobrym sposobem jest też krem z mocznikiem. Mocznik jest świetny! Już po kilku dniach miałam piękne stopy.

  2. to nie są zbyt dobre rady dla naszych stóp . Po pierwsze pumeksy dawno już powinniśmy wyrzucić z naszej łazienki bo są tylko siedliskiem bakteri, lepiej przerzucić się na tarki ( najlepsze są z drwenianą rączką bo się nie złamią) Po drugie moczenie stóp w wodzie z mydłem tylko je wysusza! warto zamiast wydawać po 100 zł co trzy tyg na pedicure- zainwestować w dobre kosmetyki np kuracja do stóp Sylveco, sól do stóp Floslek itp. Warto wzbogacić naszą dietę w witaminy z grupy B- dosłownie po kilku dniach zauważymy różnicę na skórze!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.