Samodzielna uprawa herbaty

Uprawa roślin to bardzo zajmujące hobby. Doglądanie ich to wyjątkowa chwila relaksu dla wielu ludzi. Spora część osób odchodzi od uprawiania roślin zielonych na rzecz tych bardziej użytecznych. Sytuacja ta ma miejsce zwłaszcza w lecie, gdy na tarasach i w ogródkach pojawiają się warzywa lub owoce.

Taka uprawa daje nam pewność, że nie stracą one wspaniałego smaku. Mamy wtedy pełną wiedzę na temat tego, co w takim warzywie lub owocu się znajduje. A czy wiesz, że w domu możesz uprawiać także herbatę?

Wspaniała roślina na twoim parapecie!

Kamelia chińska jest niewielkim krzewem, który można uprawiać w domu. Jeśli chcesz zacząć tę przygodę, musisz zakupić kilkuletnie sadzonki lub nasiona. W naturalnych warunkach roślina ta ma 2-3 metry. Jeśli zdecydujesz się umieścić ją w doniczce, jej wymiary będą nieco mniejsze.

Należy jednak zaznaczyć, że uprawa nie należy do łatwych. Roślina ma spore wymagania. Musisz poświęcić jej wiele czasu, aby po 3 latach móc zebrać liście. Pierwszy warunkiem, który musisz spełnić, jest coroczne przesadzanie młodych roślin.

Zapewnisz im tym samym odpowiedni rozwój. Kolejna sprawa to wilgotność powietrza. Kamelia chińska uwielbia wilgoć! Zadbaj o miejsce, które jej to zapewni! Gdy będzie już ciepło, możesz postawić ją na zewnątrz. Jednak nie wcześniej niż po 15 maja.

Nie zapomnij także z końcem września przenieść ją z powrotem do domu. Roślina ta reaguje na zmianę temperatury, a niewłaściwe postępowanie może sprawić, że nie będzie rosła!

Warto zaznaczyć, że jest ona także miła dla oka, ponieważ tworzy duże, białe kwiaty, które oczarują cię zapachem. Jeśli uwielbiasz bawić się w ogrodnika, kamelia chińska będzie dla ciebie idealna! A przy okazji będziesz mógł rozkoszować się herbatą z własnej uprawy. Czy nie brzmi to wspaniale?

I co dalej?

Zdaję sobie sprawę z tego, że kilka lat to dużo. Tyle czasu zajmie ci oczekiwanie na pierwszy napar ze swojej własnej roślinki. Nie chcesz tyle czekać? Potrzebujesz pysznej herbaty na teraz? Dobrze trafiłeś!

Rozsmakuj się w cudownej herbacie, którą zamówisz na herbatazcejlonu.pl. To doskonały wybór i gwarancja najwyższej jakości. Już dziś znajdź swoją ulubioną herbatę i ciesz się jej smakiem!

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.