Rozwój stomatologii

Medycyna jest dziedziną wiedzy, która nieustannie i dynamicznie się rozwija. Stomatologia, jako jedna z dziedzin medycyny, stanowi jedną z najszybciej rozwijających się nauk, która poza rozwojem technologii, podąża za zmieniającymi się prawidłowościami rynku usług medycznych.

Obecnie, stomatolog  poza dbaniem o profilaktykę i działania zaradcze w sytuacjach problemowych, powinien radzić sobie z biznesowym podejściem do wykonywanych zadań. Pacjent stomatologa jest jego klientem, który posiada duże możliwości wyboru usług medycznych, oczekując sprawnej i skutecznej odpowiedzi na swój problem. 

Stomatolog konkurencyjny na rynku usług medycznych.

Gabinet stomatologiczny, aby spełniał oczekiwania wymagających klientów, powinien być wyposażony w nowoczesny sprzęt, umożliwiający kompleksową terapię zęba wobec zdiagnozowanego stanu chorobowego. Pacjent, który wybiera gabinet dentystyczny spośród kilku lub kilkunastu dostępnych, zwraca uwagę, czy gabinet wyposażony jest w aparaturą do wykonywania RTG zęba, nowoczesne urządzenia, wspomagające pracę dentysty w jamie ustnej pacjenta... jak również telewizja, czy też dostęp do darmowej sieci WIFI. Pacjent - klient, oczekujący punktualnie na umówioną wizytę, zechce chętnie skorzystać z internetu, a podczas zabiegów, obejrzeć w telewizji swój ulubiony program. Wizyty u stomatologa nie są już powodem do stresu, a stanowią raczej pewnego rodzaju, formę zabiegu kosmetycznego, który traktowany jest jako konieczny element dbania o siebie. 

Czy każdy dobry stomatolog jest dobrym przedsiębiorcą?

Obecnie panuje przekonanie, iż stomatolog, który prowadzi własny gabinet dentystyczny, powinien być dobrym menagerem, przedsiębiorcą, który dba o własne interesy, dzięki odpowiedniemu podejściu do swoich pacjentów - klientów. Jeżeli lekarz posiada cechy empatii, otwartości na potrzeby innych, komunikatywności i elastyczności w rozwiązywaniu zadań, sprawi, że pacjenci będą ustawiali się w kolejce ma wizytę. Cechy dobrego przedsiębiorcy wystarczą dla utrzymania pozytywnej relacji z pacjentem, ale to nie wszystko, aby klient chciał wrócić do danego lekarza. Konkurencyjność w branży stomatologicznej opiera się głównie na pozytywnych opiniach, rozgłaszanych przez zadowolonych pacjentów, a żeby taka sytuacja miała miejsce, lekarz powinien znakomicie wykonywać swoją pracę, wykorzystując nowoczesną technologię oraz nieustannie pogłębiać wiedzę, uczestnicząc w szkoleniach. 

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.