Rola tłuszczu w organizmie

Czy ktokolwiek zastanawiał się dlaczego tłuszcz jest tak potrzebny dla organizmu? I w ogóle czemu tak naprawdę przeszkadza? Jest to niepożądany efekt złego żywienia. Nadmiar tłuszczu w spożywanych produktach jest odkładamy i w efekcie nasze ciało ulega „deformacji”. Wiele kobiet i mężczyzn chce zredukować tkankę tłuszczową by wyglądać atrakcyjniej i uwydatnić swoje umięśnienie.
odzywki

13288526_1177397375612865_1532086493_o-1

Niestety wszystko jest potrzebne organizmowi – również tłuszcz. Oczywiście w odpowiedniej ilości. Tłuszcze mogą być pochodzenia naturalnego oraz chemicznego. W większości jedzenia stosuje się tę drugą opcję, stąd takie okropne efekty. Gdy dochodzimy do momentu, że trzeba coś z tym ciałem zrobić, bo schylanie do buta sprawia problem, sięgamy po spalacze tłuszczu. Po co? No właśnie, by jak najszybciej, na już, na teraz pozbyć się oponki. Bardzo złe podejście. Powód? Tego typu podejście do sprawy na 95% przysporzy więcej szkody niż pożytku. Nie ubędzie nam za wiele a jeszcze ucierpimy zdrowotnie. Tłuszcz należy spalać pojedynczymi treningami, czy to bieganymi, siłowymi czy nawet za pomocą zwykłej skakanki.

            Głównym powodem osadzania się tłuszczy jest dieta uboga w zdrowe tłuszcze a bogata w cukier. To co jemy, również nie może być byle co. Musi to być zdrowa żywność. Warto zrobić sobie test, który będzie polegał na zupełnym ograniczeniu cukru i zmaksymalizowaniu treningów. Efekt będzie błyskawiczny i najważniejsze – zadowalający. Wręcz uzależniający. Po miesiącu skakania na skakance, zamiany cukru na miód w herbacie, odstawieniu kolorowych napojów i skakaniu na skakance przez 30 minut dziennie lub godzinnym bieganiu poczujemy i zobaczymy różnicę. Na wadze, na ogólnym samopoczuciu i ogólnie na wszystkim.

            Pamiętajmy, że spalając tłuszcz latem, odczujemy jego brak zimą. Główną rolą tłuszczu jest przetrzymywanie ciepła w organizmie. Osoby szczuplejsze będą zmuszone ubierać się grubiej. Dzieje się tak z powodu cienkiej warstwy skóry i tym co zaraz za skórą. W przypadku ludzi wytrenowanych są to mięśnie. Dlatego też nie popadajmy w skrajność. Nie należy się też głodzić, bo jest to prosta droga do szpitala.

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview: