Ratunek dla wypadających włosów? Odżywka Elseve Arginine Resist!

Zdrowe włosy to urok każdej kobiety. Niestety wiele czynników osłabia ich kondycję, co w efekcie najczęściej prowadzi do osłabienia, a nawet wypadania. Jeśli Ty również borykasz się ze zniszczonymi włosami, poznaj odżywkę Elseve Arginine Resist od L’Oreal Paris, która jest lekarstwem na wiele problemów z włosami!

Przyczyny zniszczonych włosów

Włosy są narażone na wiele rozmaitych czynników zewnętrznych i wewnętrznych, które osłabiają ich kondycję. Do wewnętrznych zalicza się głównie uwarunkowania genetyczne i choroby. Niestety ciężko jest je całkowicie wykluczyć, ponieważ nie ma się na nie wpływu. Nie znaczy jednak, że musisz podporządkować się temu, jak wyglądają Twoje włosy. Stosując specjalne preparaty i przestrzegając kilku wskazówek, również masz szansę cieszyć się pięknymi włosami. Do czynników zewnętrznych, które ograniczając masz wpływ na to, że Twoje włosy będą zdrowe, należą:

  • częste zabiegi upiększające włosy w salonie fryzjerskim
  • stylizowanie włosów (stosowanie suszarek z gorącym nawiewem, prostownicy)
  • farbowanie włosów nieodpowiednimi farbami
  • znaczne rozjaśnianie włosów (dekoloryzacja, czyli np. schodzenie z intensywnej czerni na jasny, platynowy blond)
  • niewłaściwa pielęgnacja (nieodpowiednie kosmetyki i zbyt agresywne mycie włosów, a potem ich wycieranie ręcznikiem)

Osłabione włosy łatwo rozpoznać

Mając przed sobą włosy w zdrowej i złej kondycji, bez problemu da się rozpoznać włosy zniszczone. Objawiają się na wiele sposobów, które albo idą ze sobą w parze, wówczas mówi się o drastycznym zniszczeniu, albo tylko da się zauważyć część z tych defektów. Otóż zniszczone włosy często się przetłuszczają, elektryzują i puszą, są oklapłe i trudne w stylizacji. Dodatkowo wykazują ogromną podatność na nawet z pozoru nieszkodliwy czynnik, co wynika z tego, że są osłabione. To z kolei doprowadza do łamliwości włosów, nie tylko ich końcówek i wypadania. Ta cecha jest najbardziej uciążliwa i na nią właśnie skarżą się kobiety. Tak jak nad zbyt częstym przetłuszczaniem się włosów można zapanować, częściej myjąc włosy, tak z wypadaniem nie ma żartów.

Dobra odżywka do włosów lekarstwem na zniszczone włosy

Marka L’Oreal Paris wzięła pod uwagę dokuczliwości z jakimi borykają się kobiety mające zniszczone włosy. Oceniła, które z nich są najbardziej uciążliwe i zagrażające zdrowiu włosa. Okazało się, że panie najczęściej skarżą się na wypadanie i łamanie, będące wynikiem całościowego osłabienia kondycji włosa. Z tego też względu L’Oreal Paris stworzyło specjalną odżywkę do włosów Elseve Arginine Resist x3. Kosmetyk ten jest lekarstwem na zniszczone włosy, ponieważ:

  • zawiera cenne składniki, które są niezbędne w regeneracji włosa (argininę - aminokwas o silnym działaniu odżywczym i stymulującym włos do wzrostu; proteiny - odbudowujące strukturę włosa na poziomie komórkowym)
  • odżywia włosy na całej ich długości; końce są scalone, nawilżone i dzięki temu nie łamią się; z kolei skalp głowy nie przetłuszcza się, a włosy nie są oklapłe
  • sprzyja łatwemu rozczesywaniu się włosów, dzięki czemu nie będziesz musiała ich szarpać, co z kolei sprzyja regeneracji

Inne kosmetyki do włosów z serii Elseve Arginine Resist L’Oreal Paris

W serii kosmetyków do włosów Elseve Arginine Resist, oprócz odżywki znajdziesz także szampon, maskę, odżywkę w sprayu i spray. Stosując każdy z tych produktów wzmocnisz ich odżywcze działanie, dzięki czemu szybko zauważysz różnicę w kondycji Twoich włosów. Każdy z tych kosmetyków bazuje na tych samych składnikach, a mianowicie na argininie i proteinach, które wykazują właściwości dogłębnej regeneracji włosa, a nie tylko powierzchowne.

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.