Przepis na bolący kręgosłup, recepta jak znalazł

Bóle kręgosłupa i jak sobie z nimi radzić?

Wiele osób ma z tym problem ale nie wielu zna odpowiednie ćwiczenia, które zniwelowałyby odczucia zmęczenia i bólu.
Dlatego tutaj znajdziesz przydatne porady jak radzić sobie samemu w takiej sytuacji. Na taki stan rzeczy wpływa często prowadzony tryb życia, siedząca praca i brak aktywności ruchowej.

Ćwiczenia nie mogą wywoływać bólu, a ich intensywność powinna być dostosowana do wydolności ćwiczącego. Ćwiczenia należy wykonywać spokojnie w równym tempie, zachowując rytmiczny, równomierny oddech.Jeśli twoje bóle nie są spowodowane poważną chorobą można samemu pomóc sobie poprzez odpowiednią gimnastykę. Jeżeli cierpisz na ostre bóle kręgosłupa skonsultuj się z leakrzem lub fizjoterapeutą zanim zaczniesz ćwiczyć.

Profilaktyka:

Należy zwracać uwagę na utrzymanie prawidłowej postawy w czasie pracy i wypoczynku. Jednym z istotnych działań jest kontrolowanie postawy oraz ułożenia kręgosłupa w czasie ruchów w sposób pozwalający mu na omijanie dyskomfortu spowodowanego bólem i wykonywanie ruchów w maksymalnie prawidłowym zakresie.
Gimnastykę leczniczą i profilaktyczną powinno się wzbogacać ćwiczeniami wykonywanymi w każdych warunkach, nawet w biurze, podczas pracy.

Ćwiczenia:

Poniżej możesz zapoznać się z ćwiczeniami poszczególnych części kręgosłupa:

Jak zwalczyć ból w części szyjnej kręgosłupa?:

Ćwiczenie na odcinek szyjny kręgosłupa polega na odchylaniu głowy do przodu i do tyłu zachowując proste plecy, jak również w lewo i w prawo, pamiętając o tym,że poszczególne ruchy powinny być wykonywane bardzo spokojnie.
Kolejnym ćwiczeniem pomagającym w zwalczaniu bólu w części szyjnej kręgosłupa jest odchylanie szyi do przodu jak i również do tyłu przy zachowaniu prostych pleców i ściągniętych łopatek. Przydatne mogą być również skłony wykonywane na boki.

Jak zwalczyć ból w odcinku lędźwiowym kręgosłupa?:
Częste bóle pojawiają się także w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Aby rozluźnić napięte mięśnie przykręgosłupowe wykonujemy w klęku podpartym tzw " koci grzbiet" z głową opuszczoną w dół, a następnie prostujemy plecy, podnosząc jednocześnie głowę do góry. Będąc w klęku podpartym podnosimy prawą rękę i lewą nogę, a następnie lewą rękę i prawą nogę. Następne ćwiczenie wykonujemy w pozycji leżenia tyłem (na plecach), przyciągamy do siebie raz prawe raz lewe kolano.
Ćwiczenia powinny być wykonywane regularnie. To pozwoli na zmniejszenie bólu, ale także pomoże nam poczuć się bardziej sprawnymi.

Inne sposoby na pożegnanie bólu:

Oprócz wielorakich ćwiczeń skutecznym sposobem na rozluźnienie mięśni kręgosłupa, pozbawienie ich nadmiernego napięcia jest masaż leczniczy.

Dzięki właściwościom mechanicznym masażu można miejscowo oddziaływać na przepływ krwi w naczyniach krwionośnych i chłonki w naczyniach limfatycznych. Przy wykorzystaniu takich technik, jak głaskanie, rozcieranie, ugniatanie czy oklepywanie zwiększa się przemieszczanie płynów przez układ naczyniowy. Tarcie wywołane podczas masażu wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych, a co za tym idzie-zwiększenie przepływu krwi przez mięśnie, przyspieszenie dostarczania substancji odżywczych a równocześnie wydalania produktów przemiany materii. Wzmożony dopływ tlenu do komórek zwiększa przemianę tlenową w mięśniach.

W związku z tym szybciej są usuwane produkty rozpadu powstające w czasie pracy mięśni. Wzrost przepływu krwi w obwodowych częściach ciała wpływa korzystnie na pracę serca i nerek.

Działanie ogólne masażu pobudza układ nerwowy, który za pomocą odruchów i czynności koordynacyjnych kory mózgowej jest w stanie wpłynąć na wszystkie narządy i układy naszego organizmu. Bodźce przenoszone do mózgu przez włókna nerwowe powodują szybsze i bardziej sprawne wykonywanie czynności przez narządy ludzkiego ciała.

Artykuł i porady w nim zawarte A.P.

Polecamy:

Zdrowy kręgosłup na co dzień.

Proste ćwiczenia do domu i pracy, dzięki którym skutecznie pozbędziesz się bólów kręgosłupa.

Related Posts with Thumbnails

5 komentarzy do “Przepis na bolący kręgosłup, recepta jak znalazł”

 1. Mam zwyrodnenie odcinka lędźwiowego i często niestety odczuwam silne bóle pleców. Staram się wytrzymywać i nie faszerować się lekami, ale jak już nie mogę wytrzymać z bólu, to sięgam po pyralginę, żeby szybko się go pozbyć

 2. Jeśli chodzi o ten rozonator biofotonowy to ja sobie też kupiłam miniMedica. Właśnie dlatego kupiłam, bo moja koleżanka mówiła jak jej pomógł. Mnie ciągle bolało i bolało… więc też postanowiłam kupić. Faktycznie ulga ogromna.

 3. ja mogę polecić rezonator biofotonowy, który skutecznie radzi sobie z takimi bólami, posiada także końcówkę do wykonywania akupresury, dlatego warto z niego skorzystać i poczuć ulgę w walce z bólem kręgosłupa.

 4. Moim przepisem na bolący kręgosłup jest wyjazd do Spa Malinowego Dworu w Świeradowie. Mają tam mnóstwo zabiegów które indywidualnie dopasują do poszczególnych schorzeń kręgosłupa. Mnie pomogli. Naprawdę polecam każdemu taki wyjazd.

 5. Shivamata do akupresury działa korzystnie
  nie tylko na Twoje ciało, ale i na jakość życia:
  Skutecznie zwalcza bóle szyi, pleców, ramion i stawów.
  Przynosi głębokie odprężenie, rozluźnia mięśnie, poprawia sen,
  reguluje trawienie i podnosi poziom endorfin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.