Poznaj sposoby na kruche i łamliwe paznokcie!

W wyglądzie kobiecej dłoni to właśnie paznokcie mają największe znaczenie. Zadbane, zdrowe i pomalowane - mogą często stanowić większą ozdobę dla kobiety niż makijaż czy różnorodne dodatki do stroju. Co jednak zrobić, gdy nasze paznokcie stają się słabe, kruche i mają tendencje do rozdwajania? Czy w takiej sytuacji malowanie paznokci jest w ogóle bezpieczne? I w jaki sposób można w szybkim czasie poprawić ich kondycję?

paznokcie

Łamliwe paznokcie - co jest tego przyczyną?

Zniszczone paznokcie mogą być wynikiem zbyt częstych lub po prostu niewłaściwych zabiegów kosmetycznych. Płytkę paznokcia może uszkodzić niedoświadczona kosmetyczka, która stosuje nieodpowiednie kosmetyki oraz metody zdobienia paznokci, a także my same np. poprzez obgryzanie i samodzielne eksperymenty w wykonywaniu manicure.

Rozdwajanie paznokci - gdy organizm się buntuje

Rozdwajające się i kruche paznokcie nie zawsze muszą być efektem naszego zaniedbania. Bardzo często ich zmieniony wygląd oraz barwa świadczą o pewnych niedoborach witamin i minerałów w organizmie lub nawet o chorobie pewnych organów np. nerek, wątroby, serca czy układu pokarmowego. Jeżeli żadna z metod wzmacniania paznokci nie okaże się skuteczna, warto wybrać się z tym problemem do dermatologa lub lekarza pierwszego kontaktu, który zleci odpowiednie badania i znajdzie przyczynę tej sytuacji.

Metody wzmocnienia paznokci

  • Walkę o piękne i zdrowe paznokcie warto rozpocząć od środka organizmu – przyjmowanie witamin i minerałów w tabletkach, a także prowadzenie zbilansowanej diety, bogatej w warzywa i owoce, warto stosować zawsze - zarówno dla poprawy kondycji paznokci, jak i funkcjonowania całego organizmu. Należy jednak pamiętać, że pierwsze efekty działa suplementacji witaminowej mogą być widoczne dopiero po kilku tygodniach.
  • W naszym zestawie do manicure na stałe powinna zagościć wzmacniająca odżywka do paznokci np. Maybelline Express Manicure, z fluorem i wapniem w składzie, które doskonale odżywiają płytkę paznokcia. Na początku kuracji warto stosować odżywkę samodzielnie, ale po upływie dwóch lub trzech tygodni, jeśli zauważymy poprawę ich kondycji, możemy zacząć stosować ją jako ochronną bazę pod kolorowy lakier do paznokci.
  • Dwa lub trzy razy w tygodniu warto poddać swoje paznokcie domowej kuracji odżywczej. W tym celu należy podgrzać trzy łyżki oleju rycynowego wraz z dodatkiem soku z jednej cytryny. Regularne “kąpiele” paznokci w takiej miksturze spowodują, że po kilku tygodniach staną się one mocniejsze, zdrowsze i bardziej odporne na uszkodzenia.
  • Jeżeli zauważymy, że stan naszych paznokci bardzo się pogorszył, dla ich dobra warto na jakiś czas całkowicie zrezygnować z manicure, który mógłby je dodatkowo uszkodzić np. zakładanie tipsów, paznokcie akrylowe czy manicure hybrydowy. W takiej sytuacji musimy pozwolić naszym paznokciom na “odpoczynek” od ciężkich kosmetyków oraz preparatów chemicznych.

Malowanie paznokci z problemami

  • Jeżeli posiadamy łamliwe i kruche paznokcie nie powinnyśmy obciążać ich zbyt silnymi zabiegami kosmetycznymi. Nie oznacza to, jednak, że musimy zrezygnować z malowania paznokci. Warto w tym przypadku sięgać po kolorowe lakiery do paznokci, które zostały wzbogacone substancjami odżywczymi np. Maybelline Super Stay 7 days.
  • Przy problemach z paznokciami należy też zwrócić uwagę na skład stosowanego przez nas zmywacza. Zmywacz do paznokci z acetonem, który wysusza i osłabia płytkę paznokcia, warto wymienić na łagodniejszy preparat, którego skład został oparty np. na octanie metylu oraz substancjach nawilżająco-natłuszczających.
  • W naszej kosmetyczce powinien też pojawić się specjalny klej na naderwane oraz pękające paznokcie - wystarczy posmarować nim uszkodzone miejsce, wypolerować pilniczkiem i pomalować lakierem, by paznokieć nie zadzierał się przy codziennych czynnościach.

Więcej informacji oraz pełna oferta do stylizacji i pielęgnacji paznokci, dostępna na stronie:

http://www.maybelline.pl/Produkty-do-makijazu/paznokcie/lakiery-do-paznokci.aspx

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.