Pomysły na majówkę piękne miejsca do zwiedzenia

Majówka zbliża się wielkimi krokami. Tak więc potrzebny jest nam dobry pomysł, jak spędzić ten czas w jak najlepszy sposób. Tych klika dni wolnego lub jeśli ktoś w tym roku zdecyduje się na wzięcie urlopu w pracy czwartego maja, to aż sześć dni wolnego, daje nam wiele możliwości. Idealnym sposobem na majówkę jest wyjazd z rodziną, czy ze znajomymi. Majówka to czas na odpoczynek od pracy i wyluzowanie się, czego brakuje nam w tygodniach pełnych pracy i obowiązków domowych. Tak więc tutaj znajdziecie piękne miejsca, które pomogą nam zwolnić tępo i się wyciszyć.

Zamek Moszna, Foto: Fotografikon, Źródło: Wikipedia

Zamek w Mosznej

Jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce jest zamek w Mosznej. Jest to miejsce pełne magii, w którym każdy z nas będzie miał wrażenie, że przeniósł się do innej epoki. To cudownie miejsce pełne uroku sprawi, że zapomnimy o wszystkich problemach i zajmiemy się chwilą teraźniejszą. Zamek w Mosznej znajdziemy w województwie opolskim. Jest to miejsce rezydencji rodu Tiele- Wincklerów. Zamieszkiwali oni powierzchnię pałacu w roku 1866- 1945. W pałacu znajdowało się centrum terapii nerwic, ale od kwietnia 2013 roku, zostało ono przeniesione do innego budynku, mieszczącego się w pobliżu. Od tego czasu zamek w Mosznej w części jest udostępniany dla zwiedzających, a pozostała część to hotel. Jest to więc miejsce, gdzie nie tylko możemy zwiedzić muru zamku, ale zostać w nim na kilka nocy. To idealne miejsce, do zwiedzenia w majówkę.

Zamek Czocha, Górne Łużyce, Polska, Źródło: Praca własna osoby przesyłającej, autor: Rafał Konieczny

Zamek Czocha

Kolejny zamek, który warto zobaczyć w czasie majówki. Jest to niezwykłe miejsce, które na kilka chwil sprawi, że poczujemy się jak w bajce. Zamek ten ma swoją niezwykłą legendę, która głosi, że po jego wnętrzu błąka się duch Białej Damy. Mówi się, że jest to Gertruda, która została przeklęta przez swojego brata w czasie walki z wojskami husyckimi. Legenda mówi, że wprowadziła ona wojska nieprzyjaciela na teren zamku, przez co jej brat zginą w walce. Przed śmiercią przeklął on swoją siostrę, przez co jej duch na zawsze został uwięziony w murach zamku. Zamek został stworzony w XIII wieku przez władcę Czech. Dopiero po kluku latach Polacy przejęli go w posiadanie. Zamek ten ma swoją piękną historię, dla której warto zobaczyć to miejsce. Idealny zabytek, który możemy zobaczyć w jednym z dni w ciągu majówki.

Wodospad Szklarki, Foto: Mietax007

Szklarska Poręba

Jest to miejsce znajdujące się w górach. Piękne krajobrazy, wodospady i mosty, sprawiają, że to miejsce staje się dla nas niezapomniane. Czas spędzony w Szklarskiej Porębie nigdy nie będzie należał do straconych. Warto więc udać się ze znajomymi lub rodziną do tego urokliwego miejsca i zapewnić sobie kilka godzin niezwykłych przeżyć. Dzięki temu miejscu nasza majówka może stać się jedną z najlepszych w życiu. Doskonałe miejsce na spędzenie miło czasu wraz ze swoimi bliskimi i oderwania się od obowiązków.
Dzięki tym miejscom sprawimy, że nasza majówka będzie czasem pełnym wrażeń i wartym do zapamiętania. Są to miejsca, które pozwolą nam na oderwanie się od pracy i innych obowiązków i dadzą nam wymarzony odpoczynek.

Tekst: Klaudia Ozimek

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.