Pielęgnacja włosów w okresie letnim | Piękna.Portal zdrowia i urody

Pielęgnacja włosów w okresie letnimWakacje zbliżają się wielkimi krokami, przez co każda z nas chce wypaść jak najlepiej podczas upalnych dni i wyjazdów. Chodzimy na siłownię, stosujemy diety i pielęgnujemy skórę. Tylko czy każda z nas pamięta o włosach, aby były zdrowe, a słońce czy przygotowania na przyjęcia ich nie niszczyły?

Zadbaj o ich nawilżenie

Jeszcze przed sezonem letnim warto jest zadbać o strukturę i nawilżenie włosa. Jest to klucz do utrzymania blasku i nienagannego wyglądu. Najważniejsze jest aby w trakcie nawilżenia zadbać o składniki dogłębnie nawilżające strukturę włosa, czyli humektanty. Jednymi z popularnych humektantów są gliceryna, pantenol, miód, aloes, siemię lniane, kwas hialuronowy czy mocznik. Dodatkowo bardzo ważne są substancje hydrofobowe, które zatrzymują wilgoć włosa wewnątrz. Wśród tych substancji kluczową rolę pełnią oleje roślinne i łatwo zmywalne sylikony, takie jak: olej migdałowy, olej z pestek winogron, olej lniany czy olej jojoba.

Stąd najszybszym i najskuteczniejszym sposobem na zadbanie o nawilżenie włosów jest olejowanie. Włosy można olejować w każdym etapie codziennej pielęgnacji – przed myciem, w trakcie czy też po myciu. Również bardzo ważna jest pielęgnacja włosów w trakcie mycia. Nie powinniśmy myć włosów za pomocą mocnych detergentów aby nie naruszać ich struktury, starając się myć włosy bardzo delikatnie. Nieodzowne jest również regularne używanie masek.

Układanie

W trakcie plażowania czy spędzania czasu na słońcu, ważna jest ochrona włosów. Wiadomym rozwiązaniem jest nakładanie nakryć głowy, czapek czy kapeluszy. Choć jeśli nie jesteśmy zwolennikami tego typu rozwiązań to warto związać włosy lub zabezpieczyć je specjalnymi olejkami lub mgiełkami chroniącymi włosy przed szkodliwymi promieniami UV.

Kiedy chodzi o układanie włosów i uzyskanie upragnionych wakacyjnych fal, nada się dobra lokówka automatyczna. Jednak przy zakupie warto zwrócić uwagę na powłokę grzewczą, regulację temperatury, moc oraz jonizację. Wszystkie te parametry powinniśmy dostosować do swojej struktury włosa, aby nie uległy zniszczeniu.

Related Posts with Thumbnails
 kawa zielona
Piękna i zdrowa

O Piękna i zdrowa

Unikatowy e-book: ” Fakty i mity o odchudzaniu” za darmo! Kliknij tu.

Dodaj Twój komentarz

Dodaj Twój komentarz poniżej, albo trackback from your own site. You can also subscribe to these comments via RSS.

Twój adres e-mail będzie niewidoczny dla innych użytkowników. Pola wymagane zostały oznaczone *

Preview:

*