Pamiętajmy, aby przeciwdziałać zakwaszaniu organizmu

Czy wiecie, że dobre samopoczucie, kondycja fizyczna i ogólny stan zdrowia naszego organizmu zależy ściśle od poziomu pH krwi.
Niskie pH jest oznaką zakwaszenia organizmu.

Objawami są:
- nadwaga,
- obniżona energia
- złe trawienie
- odczuwanie bólu
- choroby przewlekłe

zielone warzywa
Aby im przeciwdziałać, konieczne jest regularne spożywanie produktów o wysokim pH, które oddziałują alkalizująco na ludzki organizm.
W tym celu specjaliści dietetyki i lekarze polecają:
- brokuły,
- szpinak,
- jarmuż,
- paprykę,
- selery,
- surowe ogórki,
- owoce awokado

Bardzo potrzebne i korzystne jest picie przegotowanej wody, która ma z reguły pH 8-9, a więc przewyższające wszystkie wody mineralne dostępne na naszym rynku.

Dzięki utrzymywaniu wyższego pH we krwi odnawia się energia i siły witalne, powraca szczupła sylwetka oraz nieoceniona w naszym codziennym życiu jasność umysłu i zdolność koncentracji.

Bardzo dobrym sposobem na alkalizowanie naszego organizmu jest systematyczne – najlepiej codzienne- picie koktajlu z zielonych warzyw i owoców , z dodatkiem soku z cytryny, odrobiny oliwy z oliwek i miodu.
Wypicie go na 20 minut przed obiadem będzie miało dobroczynny wpływ nie tylko na nasze trawienie, ale również spowoduje uczucie sytości i możliwe będzie zaspokojenie głodu znacznie mniejszą porcją.
Od razu widać, że wszystkie osoby zwalczające swoją nadwagę, zdecydowanie powinny skorzystać z tej możliwości poprawy zdrowego odżywiania.

Related Posts with Thumbnails

2 komentarze do “Pamiętajmy, aby przeciwdziałać zakwaszaniu organizmu”

 1. napiszcie w komentarzu z jakimi owocami, warzywami jeść mięso, rybę aby nie zawierała kwasu fitynowego ang. phytic acid i nie działało neutralizująco na kwasy trawienne

  kwas fitynowy zawarty w wielu warzywach, ziarnach, orzechach blokuje biodostępność związków mineralnych, takich jak wapń, żelazo, cynk czy magnez.
  ponadto kwas fitynowy blokuje pepsynę enzym niezbędny do trawienia białek oraz amylazę niezbędną do przetwarzania skrobii w cukier czy trypsynę.
  Dla ludzi i zwierząt z jednym żołądkiem fosfor ten jest nieprzyswajalny, ponieważ fityna nie ulega strawieniu. Można i trzeba neutralizowac fitynę z 1/2 cebuli albo czosnek.

  Chyba, że jest jakiś inny sposób farmaceutyk, żywnośc, herbata która neutralizuje fitynę to proszę to dopisac w artykule albo komentarzu.

  np. fitaza, czyli enzym, który go neutralizuje kwas fitynowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.