Nie potrzebujemy jeść tyle cukru

cukru--ułożone
Od lat mówi się, że słodzenie jedzenia i napojów jest niedobrym nawykiem.
Lekarze i dietetycy ostrzegają oraz apelują o zmniejszenie ilości cukru dodawanego do opakowanej i przetworzonej żywności.
Wskazane jest, aby w ciągu najbliższych 3-5 lat producenci obniżyli udział cukru o 20-30 %.
Szacunkowo, zmiana ta spowoduje obniżenie średnio o około 100 liczby kalorii, które każdy człowiek spożywa dziennie i ostatecznie przyczyni się do odwrócenia epidemii otyłości.
Według zasad zdrowego odżywiania cukier powinien stanowić nie więcej niż 5% dziennego spożycia energii, co stanowi około 6 łyżeczek dziennie dla kobiet i 8 łyżeczek dziennie dla mężczyzn.
Właściwie cukier jest całkowicie niepotrzebnym źródłem kalorii, bo nie daje uczucia sytości i jest uznawany za główny czynnik w powstawaniu otyłości i cukrzycy.
W odniesieniu do metabolizmu ludzkiego organizmu, wysokie spożycie cukru może zmniejszyć zdolność do regulowania poboru kalorii przez człowieka , co prowadzi do przyjmowania nadmiernej ilości cukru, przejadania się, więc ostatecznie do przyrostu masy ciała. Dlatego z każdym rokiem dodawanie cukru do potraw jest co raz mocniej piętnowane z powodu spożycia pustych kalorii, które wywołują w następstwie dalsze niepotrzebne zapotrzebowanie na kalorie.

Słabość do słodyczy i słodkości jest niewystarczającym powodem, aby szkodzić własnemu zdrowiu?
Naukowcy twierdzą, że cukier powoduje powstawanie problemów zdrowotnych, nawet w większym stopniu niż tytoń. Dlatego najlepiej nie oglądać się na producentów żywności, tylko bezzwłocznie rozpocząć indywidualne eliminowanie go z codziennej diety. Naturalne, nieprzetworzone pokarmy takie jak warzywa i owoce zawierają dostatecznie dużo cukru i całkowicie pokrywa przeciętne zapotrzebowanie człowieka na to źródło naszej energii.

Trzeba też zwrócić uwagę, że w świecie ssaków żaden inny oprócz człowieka nie spożywa dodawanego do pożywienia cukru. W takim razie człowiek również nie potrzebuje go w swojej diecie.

Related Posts with Thumbnails

3 komentarze do “Nie potrzebujemy jeść tyle cukru”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.