Naturalna pielęgnacja i jej efekty. Co daje olejowanie włosów?

Zawsze wtedy, kiedy włosy tracą swoją naturalną gładkość, miękkość i elastyczność, dobrym rozwiązaniem jest olejowanie włosów. Inspiracje powinniśmy czerpać z natury. Każde włosy mają ogromny potencjał, ale trzeba go wydobyć.

Olejowanie włosów to zabieg pielęgnacyjny znany od wielu wieków, ale przez pewien czas zapomniany na rzecz innowacyjnych rozwiązań. Aktualnie przeżywa swoją drugą młodość. Popularność naturalnych olejków w pielęgnacji włosów jest ogromna i większość kobiet wie już, na czym polega olejowanie włosów. Testujemy różne metody i olejki, dobierając idealną konfigurację dla siebie. Jednak nadal nie do końca wiemy, czego oczekiwać po olejkach.

Co daje olejowanie włosów?

Odpowiednio dobrany olejek i właściwa metoda olejowania to sposób na rozwiązanie każdego problemu z włosami. Jeśli nasze włosy są matowe i puszą się, olejowanie włosów przywróci im zdrowy blask, miękkość i gładkość. Jeśli są osłabione i wypadają w nadmiarze, naturalne olejki wzmocnią cebulki i zahamują łysienie. Jeśli mamy problem z łupieżem, dobry olej do włosów unormuje pH skóry głowy, zapobiegnie łojotokowi i zminimalizuje podrażnienia.

Jednym zdaniem, olejowanie włosów zapewnia wszystko to, czego aktualnie im brakuje. To naturalne i skuteczne zastępstwo dla wielu innych kosmetyków, które (gdyby nie olejki) trzeba byłoby stosować naprzemiennie lub jednocześnie. A to mogłoby być problematyczne.

Naturalne olejki do włosów to alternatywa dla:

– dobrej odżywki do włosów,
– maski do włosów o intensywnym działaniu,
– ampułek na porost włosów lub hamujący wypadanie,
– zabezpieczającego serum na końcówki,
– wcierki do włosów stosowanej na skalp,
– kosmetyków do stylizacji włosów.

Największą zaletą naturalnych olejków do włosów jest fakt, że można je stosować zarówno jako intensywną kurację, jak i lekki upiększający kosmetyk. Trzeba po prostu pamiętać, że działanie olejków zależy od tego, jakiej metody użyjemy. Olejki będą wnikały głębiej i działały mocniej, jeśli nałożymy je na mokro lub wykonamy olejowanie włosów na gorąco. Użyte w niewielkiej ilości i wgniecione w końcówki zabezpieczą je, dodadzą blasku i ułatwiają np. czesanie.

Ostatnia rada: olejki do włosów należy dobierać do tego, jak zbudowany jest włos, a konkretnie do jego porowatości. Wówczas działają skuteczniej, ponieważ ich cząsteczki są lepiej dopasowane.

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.