Metoda Arkady- rewolucja w leczeniu wrastających paznokci

Wrastające paznokcie to dolegliwość, która występuje stosunkowo często. Związany z nią ból utrudnia normalne funkcjonowanie. Dzięki rewolucyjnej metodzie Arkady, możliwe jest wyleczenie zmienionego paznokcia już na jednej wizycie u podologa.

Na czym polega fenomen metody Arkady?

Metoda Arkady jest coraz bardziej popularną i coraz częściej stosowaną metodą leczenia wrastających paznokci. Polecają ją podolodzy, ale również ma rzesze zwolenników wśród pacjentów. Ta nowoczesna metoda umożliwia pozbycie się problemu wrastających i wkręcających paznokci już w ciągu 40 minut. Najczęściej wystarczy jeden zabieg, aby pozbyć się dolegliwości i bólu. W leczeniu wrastających paznokci metodą Arkady wykorzystuje się specjalne urządzenie, czyli kostkę Arkady. W kostce umieszcza się i stabilizuje palec ze zmienionym paznokciem, a następnie go koryguje. Gdy paznokieć jest już odpowiednio ukierunkowany, nakłada się na niego akryl, aby utrwalić tę pozycję i tor wzrostu.

Zalety metody Arkady

Kostka Arkady wrocław ma wiele zalet i praktycznie pozbawiona jest wad. Nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Dzięki dodatku srebra w preparacie akrylowym, metodę Arkady można stosować przy infekcjach paznokci. Srebro ma działanie bakteriobójcze, przez co chroni też paznokieć przed rozwojem infekcji. Uszkodzenie lub brak płytki paznokcia również nie jest przeszkodą do przeprowadzenia zabiegu. W przypadku kruchości paznokci lub częściowego braku płytki, nałożenie akrylu spowoduje wzmocnienie paznokcia. Stosując metodę Arkady, można także odbudować płytkę paznokciową.

Co zrobić, aby paznokcie nie wrastały?

Paznokcie wrastają z kilku powodów. Jednym z częstszych jest nieprawidłowa pielęgnacja stóp i źle wykonany pedicure. Skracając paznokcie u stóp nie możemy ich zaokrąglać. Wolny brzeg paznokcia musi być obcięty na prosto. Nie można również wycinać skóry w wałach paznokciowych. Kolejną przyczyną wrastania paznokci jest niewłaściwe obuwie. Aby uniknąć wystąpienia problemu, należy chodzić w obuwiu odpowiednio dopasowanym. Buty nie mogą być za małe, ciasne, na zbyt wysokim obcasie lub wąskie. Paznokieć może również wrastać w efekcie uszkodzenia płytki lub z powodu predyspozycji genetycznych.

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.