Mała, piękna, funkcjonalna – łazienka na miarę

Jak dobrze urządzić łazienkę? Tajemnica tkwi w odpowiednim rozplanowaniu przestrzeni. Miejsce, w którym rozpoczynamy i kończymy dzień powinno dawać poczucie komfortu, a jednocześnie być praktyczne w użytkowaniu. Dlatego projekt łazienki zawsze musi wynikać z jej funkcjonalności. Dzięki temu będziemy mogli zagospodarować każdy centymetr nawet najmniejszej powierzchni.

Zapomnijmy o standardowych rozwiązaniach. Razem z ekspertem firmy Radaway radzimy, jak urządzić małą łazienkę nie tylko estetycznie, ale przede wszystkim funkcjonalnie.

Fot. Radaway
Fot. Radaway

Centymetry na wagę złota

W małej łazience ważne jest, aby przestrzeń była w stu procentach wykorzystana. Z tego powodu niektóre elementy łazienkowe powinny mieć podwójne zastosowanie. Jednym z ciekawszych rozwiązań może być kabina prysznicowa z lustrem. – Esperra Mirror – tak nazwa się nasza kabina, której jedna ze ścianek stałych to lustro. Takie rozwiązanie idealnie pasuje do małej przestrzeni. Przede wszystkim dlatego, że lustro optycznie ją powiększy, a dodatkowo zaoszczędzimy miejsce, które będziemy mogli wykorzystać w inny sposób – mówi Hanna Błaszak – Dyrektor Marketingu Firmy Radaway. Innym przykładem podwójnych zastosowań jest grzejnik drabinkowy, który może służyć także jako wieszak na ręczniki lub suszarka na pranie. Miejsce pod umywalką z kolei warto wykorzystać jako schowek na środki czystości. W małej łazience każda wolna przestrzeń powinna zostać odpowiednio zagospodarowana.

Fot. Radaway
Fot. Radaway

Prysznic kontra wanna

Wanna zajmuje dużą przestrzeń, dlatego też mając do dyspozycji ograniczony metraż, częściej decydujemy się na kabinę prysznicową. Wybór prysznica wiąże się również z kupnem brodzika – Alternatywą dla dużych, standardowych brodzików są brodziki podpłytkowe, które zaoszczędzą powierzchnię, a dzięki uzyskaniu jednolitej płaszczyzny podłogi powiększają optycznie pomieszczenie – mówi ekspert Firmy Radaway. Na rynku można również znaleźć rozwiązania na miarę, dzięki którym dopasujemy nie tylko brodzik, ale całą kabinę prysznicową bezpośrednio do naszej łazienki. – Kabiny na miarę cieszą się w dzisiejszych czasach ogromną popularnością. Dają one klientowi możliwości, których nie zapewni standardowy produkt, chodzi tutaj o wymiary czy kształty np. kabina pod skosem, czy z wycięciem na siedzisko. Kabiny na miarę przygotowywane są bezpośrednio do metrażu i kształtu łazienki klienta, tak aby idealnie do niej pasowały – dodaje Hanna Błaszak.

Fot. Radaway
Fot. Radaway

Optyczne sztuczki

Gdy już mamy odpowiednio dobrane wyposażenie, możemy spróbować optycznie powiększyć małą łazienkę. Pomogą nam w tym odpowiednio dobrane kolory, kształty czy faktura materiałów. Minimalizm to słowo klucz. Wrażenie nieprzesadzonego wnętrza osiągniemy przy odpowiednio dobranych płytkach, zastosowaniu jasnych kolorów i delikatnych zdobień, które subtelnie podkreślą charakter pomieszczenia. Niemniej istotne jest właściwe oświetlenie. Dostęp do światła dziennego jest sytuacją idealną, ale nie zawsze możliwą. W przypadku braku okna w łazience, warto pomyśleć o ściance działowej z luksferów, która zapewni nam dotarcie naturalnego światła z innego pomieszczenia.

Fot. Radaway
Fot. Radaway

Projektowanie małej łazienki to nie lada wyzwanie. Podczas remontu nic nie powinno nam umknąć, a każda przestrzeń musi zostać odpowiednio zagospodarowana. Jeśli jednak wszystko dobrze zaplanujemy, nawet z najmniejszej łazienkowej przestrzeni możemy zrobić wygodne, a jednocześnie praktyczne miejsce.

Fot. Radaway
Fot. Radaway
Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.