Kuchnia otwarta, czy zamknięta?

Projektując wymarzony dom dopada nas wiele wątpliwości. Jak duże mają być pomieszczenia, w jaki sposób rozplanowane? Kobietom sen z powiek spędza wymarzona kuchnia, bowiem to w niej toczy się życie rodzinne i spędzamy tu najwięcej czasu.
otwartaczyzamknieta

Kuchenne dylematy

Czy ma być to kuchnia otwarta czy zamknięta? Połączona z jadalnią, czy też nie? Jakimi kryteriami powinniśmy się kierować przy planowaniu kuchni? To, jak będzie wyglądać nasza kuchnia zależy wyłącznie od nas. Warto zastanowić się nad wszystkimi za i przeciw otwartej i zamkniętej kuchni. Swoje spostrzeżenia trzeba skonsultować z osobami, którzy będą wraz z nami mieszkać. Warto też przeglądać katalogi, czasopisma, czy strony internetowe poświęcone budowie domów i aranżacji wnętrz. Dużą pomocą mogą okazać się również fachowcy. Jeśli decydujemy się na kuchnię z meblami na wymiar warto zatrudnić do tego lokalną firmę. Bardzo łatwo jest wyszukać profesjonalną pracownię w danym regionie wpisując wyszukiwarkę hasło na przykład „kuchnie na wymiar Śląsk”, czy „pracownia mebli kuchennych Łódź”. Dzięki wybraniu firmy, która pracuje na miejscu, fachowcy mogą przyjechać i przyjrzeć się projektowi, czy pomieszczeniu i doradzić najlepsze rozwiązanie, które będzie korespondowało z resztą przestrzeni.

Nowoczesna kuchnia otwarta

W obecnych czasach otwarta kuchnia stała się bardzo popularna. Jednak nie decydujmy się na takie rozwiązanie, wyłącznie dlatego, że jest modne. Kuchnia otwarta jest znakomitym rozwiązaniem dla małych mieszkań, gdyż dodaje im przestronności i optycznie powiększy metraż. Pełni funkcję integracyjną. Podczas przygotowania posiłków można obserwować co dzieje się w salonie oraz słuchać prowadzonych w nim rozmów. Ponadto widok na to co się dzieje w salonie jest bardzo ważny, gdy posiadamy małe dzieci, ponieważ podczas gotowania posiłku możemy mieć je cały czas na oku. Otwartą kuchnię możemy oddzielić od reszty domu blatem, przy którym można ustawić krzesła barowe, bądź modną, funkcjonalną wyspą kuchenną.

Kuchnia zamknięta dla miłośników gotowania

Kuchnia zamknięta to rozwiązanie dla osób, które bardzo dużo gotują oraz pragną robić to w samotności i spokoju. Dzięki zamkniętemu pomieszczeniu można przygotowywać posiłki nie przeszkadzając przy tym innym domownikom, którzy w drugim pokoju zajmują się swoimi sprawami. Dodatkowo aromaty kuchenne nie rozprzestrzeniają się po całym mieszkaniu, nie słychać również odgłosu okapu kuchennego, czy miksera. Ważne jest również to, że nieporządek, który jest nieodłącznym elementem przygotowywania posiłku zostaje ukryty przed naszymi gośćmi. Poprzez zamknięcie drzwi jesteśmy w stanie ukryć niepozmywane naczynia czy blaty z okruszkami.

 Artykuł został przygotowany przy współpracy z Pracownią mebli kuchennych Bors

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.