Kostka Arkady – rewolucja w leczeniu wrastających paznokci

Wrastające paznokcie to problem, z którym boryka się wiele osób. Zaczyna się od niewielkiego zaczerwienienia i lekkiego bólu, jednak może zakończyć się źle,dlatego warto wiedzieć, jak leczy się tę dolegliwość.

Przyczyny wrastania paznokci

Wśród przyczyn wrastania paznokci wymienić można między innymi czynniki dziedziczne, jednak nie jest tak, że problem ten zawsze musi się ujawnić. Występowaniu paznokci wrastających sprzyja noszenie niewłaściwego obuwia - zbyt ciasnego, nieprzewiewnego czy źle dopasowanego. Powodem wystąpienia dolegliwości może być także niewłaściwe obcinanie paznokci oraz urazy w obrębie paznokcia.

Jak leczyć wrastające paznokcie?

Po zauważeniu pierwszych objawów wrastania paznokci warto wybrać się do podologa, czyli specjalisty zajmującego się zdrowiem stóp. Najlepiej oceni on stan paznokci oraz zaleci odpowiedni sposób leczenia. Jeszcze do niedawna przy problemach z wrastającymi paznokciami najczęstszym sposobem leczenia była interwencja chirurgiczna, jednak statystyki pokazują, że po zastosowaniu tej metody problem bardzo często powracał. Obecnie podolodzy często stosują takie narzędzia jak kostka Arkady wrocław czy klamry ortonyksyjne. Dzięki nim efekty leczenia są widoczne bardzo szybko - przy zastosowaniu kostki Arkady już po pierwszym zabiegu odczuć można ulgę oraz poprawie ulegnie wygląd paznokcia. Zabieg ten nie wymaga pozostawania w domu, tak jak zabieg chirurgiczny.

Dlaczego należy leczyć wrastające paznokcie?

Wrastające paznokcie to problem nie tylko estetyczny. Choć wygląd paznokci stóp przy tym problemie może być naprawdę brzydki, to jednak warto pamiętać o tym, że wrastanie paznokci może powodować ogromny dyskomfort przy chodzeniu. Nieleczony problem będzie narastał i utrudniał prawidłowy sposób chodzenia. Leczenie wrastających paznokci w gabinecie podologicznym jest sposobem na całkowite i skuteczne pozbycie się problemu.

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.