Kiedy zdecydować się na operację odsysania tłuszczu?

Zadbana i smukła sylwetka, z delikatnie zarysowanymi mięśniami to istotny element obowiązującego współcześnie kanonu piękna. Zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn to czynnik świadczący o atrakcyjności, skutecznie podnoszący samoocenę, pewność siebie i ogólne samopoczucie. Niestety przez złe nawyki żywieniowe, brak ruchu i niektóre procesy leczenia nie każdy może liczyć na zdrową figurę, mało tego - z upływem lat rośnie liczba osób dorosłych i (co gorsza) dzieci z nadwagą, a w konsekwencji z otyłością. Jeżeli długotrwała dieta i ćwiczenia nie przynoszą efektu warto rozważyć poddanie się zabiegowi liposukcji.

Beautiful girl with scale is proud to lose weight

- W przypadku dzieci sprawa jest o tyle prosta, że rodzic może namówić malucha do aktywności fizycznej lub uczynić ją atrakcyjną np. poprzez wycieczki rowerowe czy wspólną grę w badmintona oraz wprowadzić do codziennego menu tylko zdrowe produkty i dania. Przyjemność kojarzona z wykonywaniem ćwiczeń w okresie dziecięcym na pewno zaowocuje ich wykonywaniem w przyszłości - tłumaczy specjalista z Kliniki Chirurgii Plastycznej dr-a Chęcińskiego. - U dorosłych złe nawyki wyniesione z domu lub inne nabyte mogą skutecznie utrudnić zrzucenie zbędnych kilogramów, a więc codzienne narażanie stawów i wszystkich narządów na ogromne obciążenie i walkę ze złym cholesterolem. Bez względu na wszystko radzę najpierw zmienić swoje nawyki żywieniowe na zdrowsze i wprowadzić w życie odpowiednią dawkę ruchu. Jeżeli to nie pomoże, dopiero wtedy warto rozważyć zabieg liposukcji - dodaje.

Operacji odsysania tłuszczu najczęściej poddają się osoby otyłe, którym odpowiednia dieta i aktywność fizyczna z niewiadomych przyczyn nie pomagają. Z drugiej strony istnieje liczna grupa ludzi, dla których liposukcja często jest ostatnią deską ratunku np. osoby, których ciało po szybkim zrzuceniu dużej ilości kilogramów staje się nieestetyczne, z nieregularnie rozmieszczoną tkanką tłuszczową. Bardzo często odsysanie tłuszczu jest jedynym sposobem odzyskania ładnej sylwetki po porodzie - ciąża generuje liczne zmiany w wyglądzie zewnętrznym każdej kobiety, dodatkowo wiele z nich pozostaje już na całe życie. Bez względu na stosowane ćwiczenia, masaże i preparaty, czasami brzydkie rozstępy (czyli niepoprawne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej) i zwiotczała skóra w okolicach brzucha i bioder uparcie nie chce zniknąć. A przecież nowa rola mamy nie oznacza, że kobieta musi rezygnować ze swojej atrakcyjności, wręcz przeciwnie. Warto także dodać, że liposukcja nie ogranicza się jedynie do newralgicznej "oponki" czy ud - odsysanie tłuszczu obejmuje inne partie ciała, które mogą tracić jędrność lub być szczególnie otłuszczonymi np. ramiona, plecy lub podbródek.

- Zabiegowi mogą poddać się osoby dorosłe po 18 roku życia, z nadwagą lub zmianami zachodzącymi po ciąży o ogólnym poprawnym stanie zdrowia. Często pacjentami są również osoby szczupłe, u których nadmiar tkanki zgromadził się w jednym miejscu np. na brzuchu. Przeciwwskazaniem do zabiegu są jednak zaburzenia rytmu serca, nadciśnienie, miażdżyca, cukrzyca, duszności, zmiany ropne na skórze itd. Paniom po ciąży radzę dodatkowo zaczekać z odsysaniem tłuszczu do momentu zaprzestania karmienia piersią i momentu, w którym masa ciała się ustabilizuje - stwierdza specjalista kliniki dr-a Chęcińskiego.

Poprawa sylwetki po zabiegu następuje po kilku tygodniach. Jej efekty? Widocznie zdrowsze, smuklejsze i piękniejsze ciało oraz ogromna poprawa komfortu psychicznego każdego pacjenta.

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.