Jakie zabawki dla starego i młodego psa?

Dla wielu ludzi pies jest kolejnym członkiem rodziny. Niektórzy bardzo zaprzyjaźniają się ze swoimi zwierzakami domowymi. Nic w tym dziwnego, ponieważ psy uważane są za najbardziej wierne i posłuszne zwierzęta. Ich przywiązanie do swojego właściciela jest ogromne. Świadczyć o tym może wiele tekstów kultury. Uczucie to jest jednak wzajemne. Właściciele są w stanie zrobić wiele, by uszczęśliwić swojego pupila. Trudno sobie wyobrazić psich harców bez odpowiednich zabawek. Jednak niektóre z nich są niewłaściwe dla wieku, czy też wielkości psa. Dlatego też warto dowiedzieć się, jakie zabawki dla psa są najbardziej odpowiednie.

Zabawki dla szczeniaczków

To, na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru zabawki dla swojego psiaka, to z całą pewnością jego wielkość. Pies, szczególnie ten najmłodszy, musi być w stanie objąć zabawkę szczęką. Kolejną ważną rzeczą jest materiał. Szczeniaki, podobnie jak ludzie, na samym początku mają zęby mleczne, które w porównaniu do stałych są miękkie i delikatne. Dlatego zabawki dla psa – szczeniaka, powinny być delikatne oraz niewielkie.

Na rynku są też dostępne ciekawe rozwiązania zabawek dla szczeniaczków, które pomagają w pielęgnacji zębów. Są to tzw. gryzaki. Charakteryzują się one małym rozmiarem, miękkim materiałem, a nawet drobnymi nacięciami, w które można włożyć niewielkie smakołyki. To na pewno zachęci psiaka do zabawy. Jest to także świetny sposób na ociągnięcie jego uwagi od ukochanych butów. Zabawka dla psa w formie gryzaka korzystnie wpływa na rozwój uzębienia psa. Ściera dziąsła i tym samym usuwa kamień oraz masuje dziąsła i poprawia ich ukrwienie.

Kolejną ciekawą zabawką dla psich maluchów jest gumowe frisbee. Ruchliwe, młode pieski uwielbiają się bawić, a pogoń za gumowym krążkiem da im dużo radości. W tym wypadku również należy zwracać uwagę na jego wielkość. Zbyt duże frisbee będzie jedynie przeszkodą dla pieska.

Zabawki dla starszych piesków

Zabawki dla psa, który ma nieco więcej lat mogą być różne. Tu pod uwagę należy brać nie tylko wielkość pupila, ale również jego temperament, który wiążę się oczywiście z jego rasą. Nie bez znaczenia jest też wiek. Im starsze pieski, tym trudniej nakłonić je do zabawy, a każdy wie, jak ważny jest ruch. Są nawet specjalne zabawki, w których są różnej wielkości nacięcia służące do pokarmu. Taki smakołyk i zabawka w jednym zadowolą psa i zachęca go do zabawy.

Starsze psy mogą też być bardziej aktywne, jeśli dostarczy się im zabawki, które służą to turlania, gryzienia, czy także rzucania. Takie zabawki będą pielęgnowały u zwierzęcia instynkt samozachowawczy, co pozwoli mu żyć dłużej. Starsze psiaki także powinny posiadać zabawki, które wykonane są z miękkich tworzyw. Ich zęby mogą być już słabe i zniszczone. Warto również pamiętać, że zabawkami dla psa, dajemy naszemu przyjacielowi wiele radości, a działa to w dwie strony. Zabawy na dworze, czy w domu są miłym i aktywnym pomysłem na spędzanie wolnego czasu. Ludzie również mogą czerpać z tego wiele przyjemności.

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.