Jaki sposób depilacji jest najskuteczniejszy?

Depilacja to jeden z podstawowych zabiegów, bez którego trudno obyć się kobietom na dłuższą metę. Nie jest on jednak przez panie uznawany za zbyt przyjemny, dlatego też warto wybrać metodę dostosowaną do wymagań swojej skóry, a jednocześnie – do własnego trybu życia. Sprawdź, jaki sposób wybrać, aby niechciane owłosienie już nigdy nie było dla Ciebie problemem.

Depilacja depilatorem elektrycznym

Depilacja tym urządzeniem nie należy do przyjemnych czynności, jednak efekty są dla wielu kobiet bardzo satysfakcjonujące – włoski nie odrastają nawet przez kilka długich tygodni. Aby tak się jednak stało, muszą one być przed samą depilacją dosyć długie – wówczas wyrwane zostaną razem z cebulkami. Ból przy tego rodzaju zabiegu można zmniejszyć, przykładając do nóg kostki lodu owinięte w torebkę foliową. Po całej depilacji warto nogi posmarować oliwką lub kojącym balsamem.

Depilacja woskiem do depilacji

To również dosyć bolesny zabieg, które efekty są trwałe, ponieważ pozbywamy się włosków na kilka tygodni. Możemy depilować skórę woskiem na ciepło lub na zimno. W przypadku pierwszego typu depilacji, należy podgrzać wosk w mikrofalówce lub na kuchence, a następnie nałożyć go szpatułką na skórę. Następnie, w momencie, gdy już zdąży on trochę stwardnieć, należy go zerwać. Po całym zabiegu warto posmarować skórę alantanem lub panthenolem – nie można wtedy używać balsamów.

Depilacja woskiem na zimno wygląda nieco inaczej. W takim zabiegu należy przykleić do skóry plastry, które wcześniej trzeba ocieplić przy pomocy dłoni. Następnie, warto wygładzić całość rękami w kierunku rośnięcia włosków, ażeby potem błyskawicznie oderwać plaster w przeciwnym kierunku. Resztki wosku najlepiej zmyć na koniec specjalnym olejkiem po depilacji.

Depilacja laserem

Bardzo skuteczna forma depilacji, bowiem po przejściu szeregu zabiegów możemy być pewne, że nasze włoski już zwyczajnie nie odrosną. Co więcej, jest to całkowicie bezbolesny sposób depilacji. W salonach kosmetycznych tego rodzaju zabiegi przeprowadza się laserami o bardzo różnej skuteczności, dlatego warto też rozważyć wybór najlepszego laseru dla nas.

W tym momencie najbardziej skuteczna i – jednocześnie – najszybsza metoda to depilacja laserem LightSheer DUET, którą można wykonać m.in. w salonie TopLaser. Zabieg polega na tym, że światło lasera pochłaniane jest przez melaninę znajdującą się we włosie. Następnie jest ono przekształcane na ciepło, które skutecznie niszczy te części włosa, które odpowiadają za jego wzrost. Jeżeli zależy nam na pełnym efekcie, zabiegi należy wykonywać kilka razy w regularnych odstępach czasu.

Gdzie znaleźć depilację laserową w Koszalinie? W Top Laser pomogą Ci wybrać metodę, która pasuje do Twoich potrzeb. Daj się zaskoczyć.

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.