Jaki krem nawilżający do cery trądzikowej?

Głównym problemem cery trądzikowej jest nadmierny łojotok - jest to również przyczyna występowania zaskórników oraz ropnych wykwitów.

Skóra wymaga regularnego, głębokiego oczyszczania oraz złuszczania. Preparaty przeznaczone do pielęgnacji cery z trądzikiem często jednak działają agresywnie, zbyt mocno odtłuszczając skórę, co doprowadza do jej przesuszenia i w efekcie jeszcze większej produkcji łoju. Największym błędem w leczeniu trądziku jest więc pominięcie etapu nawilżania - wiele osób sądzi, że skoro cera jest tłusta, nie trzeba jej dodatkowo nawilżać. Nie jest to prawdą - cera trądzikowa wymaga nawilżania, tak jak każda inna, trzeba jedynie dobrać odpowiednie preparaty. Krem nawilżający do cery trądzikowej powinien być przede wszystkim lekki, zawierający delikatne ekstrakty roślinne. Tłusta, bogata konsystencja kremu może doprowadzić do zapchania porów, a w efekcie - do jeszcze większego występowania zmian. Należy pamiętać, że nawilżanie skóry jest konieczne - tylko w ten sposób możemy zapewnić jej równowagę.

Walka z trądzikiem nie należy niestety do najłatwiejszych, ponieważ należy działać kilku kierunkowo, nie tylko łagodząc pojawiające się na skórze zmiany, ale również zapobiegając ich ponownemu pojawieniu się na twarzy. Podczas pielęgnacji cery trądzikowej nie należy zapominać o jej odpowiednim oczyszczaniu, jednak równie ważne jest jej nawilżenie. Kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry trądzikowej bardzo często zawierają w swoim składzie alkohol, który wysusza skórę, przez co pryszcze stają się mniej widoczne, jednak po krótkim czasie skóra zaczyna produkować sebum ze zdwojoną siłą. W takim przypadku należy postawić na dobry krem nawilżający do cery trądzikowej, który zapobiegnie przesuszeniu, a także pomoże poprawić wygląd skóry. Odpowiedni krem nawilżający powinien zawierać w swoim składzie mocznik, kwas hialuronowy, alantoinę lub skwalen. Takiego kremu należy używać po każdym zabiegu złuszczającym, a także w ciągu dnia, ponieważ czynniki zewnętrzne takie jak promienie słoneczne, wiatr i mróz powodują, iż skóra zaczyna tracić wodę, które braki należy stale uzupełniać.

W walce z cerą trądzikową i prawidłowym nawilżeniem sprawdzą się kosmetyki opierające się głównie na ziołowych składnikach. Jednym z nich jest kosmetyk polskiego producenta Kosmetyki DLA, jest to kuracja łagodząca do cery naczynkowej - inny słowy idealny krem nawilżający co cery trądzikowej. Krem do stosowania zarówno w dzień i w nocy został potwierdzony badaniami jako skuteczna forma zmniejszenia intensywności wyprysków, oraz poprawienia jędrności skóry.

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.