Jak zadbać o włosy po lecie?

Promienie słoneczne, suche powietrze i słona woda to czynniki, które codziennie oddziałowują na nasze włosy podczas wakacji. Niestety nie mają one na nie pozytywnego wpływu. Przez słońce włosy stają się matowe i przyśpiesza się proces ich starzenia. Suche powietrze również niszczy włosy, słona woda sprawia, że włosy stają się łamliwe. Jak więc poprawić kondycję włosów po lecie?

Zrób maseczki odżywiające

Ze względu na promienie słoneczne, które są tak silne w czasie wakacji, włosy tracą swoją kondycję i stają się słabe. Trzeba więc je wzmocnić, a jednym z najlepszych sposób do tego zadania, jest zrobienie maseczki odżywiającej. Taka maseczka sprawi, że włosy na nowo staną się gładkie i lśniące. Pamiętaj tylko, że maseczki te najlepiej zrobić co drugi lub co trzeci dzień.

Podcinaj końcówki

To rozwiązanie może ci się wydawać dziwne, ale podcinanie końcówek naprawdę ma pozytywny wpływ na wygląd i zdrowie naszych włosów. A po wakacjach jest to ważne, ponieważ to końcówki najbardziej ulegają zniszczeniu i to na nich widać największe zmiany. Obcięcie końcówek sprawi, że włosy będą wyglądać lepiej i będą zdrowsze. To nie tylko poprawi ich kondycję, czy wygląd, ale przyśpieszy ich wzrost. Nie obcinaj włosów sama. Nożyczki mogą być źle naostrzone, a tępe nożyczki sprawią, że włosy zniszczą się jeszcze bardziej. Znacznie lepiej zrobisz, jeśli udasz się do fryzjera, by to specjalista zajął się twoimi włosami.

Witaminy i minerały

Witaminy i minerały są ci potrzebne do prawidłowego funkcjonowała całego organizmu. Kiedy włosy stają się przesuszone, matowe i łamliwe, to warto zadbać o kondycję włosów od wewnątrz. Odżywić włosy można nie tylko maseczkami, czy odżywkami, ale minerałami i witaminami. Najlepszą witaminą, jaka ma ogromny wpływ na kondycję włosów, jest biotyna. Na zniszczone włosy polecają ją specjaliści. W ciągu tygodnia potrafi poprawić zdrowie włosów. Możesz ją dostarczać do organizmu wraz z pokarmem lub wybrać suplement diety. Nie ważne jaką opcję wybierzesz będzie ona miała pozytywne działanie na włosy.

Tekst: Klaudia Ozimek

Zdjęcie: FreeImages.com/omar franco

Related Posts with Thumbnails

Jeden komentarz do “Jak zadbać o włosy po lecie?”

  1. Warto też dobrać odpowiedni szampon. U mnie zmiana szamponu spowodowała dużą poprawę kondycji włosów, przestały mi wypadać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.