Jak zadbać o dywan Shaggy?

Piękne, modne oraz puszyste dywany Shaggy sprawiają, że zarówno wnętrza tradycyjne, jak i nowoczesne stają się bardziej ekskluzywne. Dywany Shaggy idealnie nadają się do salonów, czy do sypialni. Jeżeli chcemy, by dywany „włochacze” służyły nam jak najdłużej i czarowały swoim wyglądem to musimy wiedzieć, w jaki sposób o nie dbać na co dzień.

Czym charakteryzują się dywany nowoczesne Shaggy?

Najczęściej dywany Shaggy mają kształt owalny bądź prostokątny Każdy dywan Shaggy można dostać w różnym wybarwieniu, co powoduje, że pasują rzeczywiście do każdego rodzaju wnętrz. Dla osób, które szukają dywanów klasycznych poleca się kolory stonowane, beże, jasne odcienie. Natomiast, kiedy komuś zależy na tym,
aby posiadać dywan wysokiej jakości, świetnie dopasowany do wnętrz nowoczesnych to powinien zainteresować się dywanami o odważnych wzorach i nieco bardziej wyrazistych kolorach. Kiedy tylko będziemy w odpowiedni sposób dbać o dywan to możemy być pewni, że podłoga w sypialni lub w salonie będzie posiadała efektywną dekorację podłogową. Świeży i pachnący „włochacz” to coś, do czego należy dążyć, dlatego warto poznać podstawowe zasady pielęgnacji dywanów Shaggy.
Dużą uwagę powinni do tego na pewno przykładać rodzice małych dzieci, a także osoby cierpiące na alergię. Estetyka i możliwość zabawy w jedwabistych włóknach dywanu z pewnością wynagrodzą czas poświęcony na czyszczenie dywanu.

Podstawowe zasady czyszczenia dywanu Shaggy

Podstawą w czyszczeniu dywanu takiego jak dywan Shaggy jest oczywiście jego odkurzanie. Większość dywanów odkurza się w odstępie od dwóch do trzech dni, natomiast „włochacze” należy czyścić nawet codziennie, ze względu na to,
że posiadają grube włókna. Zwłaszcza ma to znaczenie w salonie, gdzie dywan jest często eksploatowany. Najważniejsze jest natomiast to, aby nie dopuścić do tak zwanego wdeptywania zanieczyszczeń w powierzchnię dywanu. Im dłuższe bowiem są włókna, tym ciężej będzie z nich usuwać kurz i różnego rodzaju okruchy.
Podczas odkurzania dywanu należy pamiętać o używaniu końcówki ze schowanymi włoskami, gdyż to zabezpiecza dywan Shaggy przed potarganiem włosia.
Można również dywan ten odkurzać z dwóch stron, a więc z wierzchu, jak i pod spodem. To sprawi, że na pewno pozbędziemy się wszystkich zanieczyszczeń.
Nie można także zapominać o regularnym trzepaniu dywanu Shaggy.

Warto wiedzieć, że w tej chwili większość dywanów „włochaczy” produkowana jest
z tworzyw sztucznych typu polipropylen, co oznacza, że nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, by prać je chemicznie. Wówczas trzeba tylko zwrócić uwagę na to, aby zakupić środek, który w pełni będzie dostosowany do czyszczenia właśnie takiego dywanu. Kiedy chcemy sami wyprać dywan typu Shaggy to powinniśmy dysponować odpowiednim miejscem na jego całkowite wysuszenie. Możemy też dla uzyskania lepszych efektów skorzystać z oferty pralni chemicznej lub ekologicznej. Dywany z długim włosiem doskonale się prezentują, są również dobrymi izolatorami ciepła i akustyki. Należy więc o nie starannie zadbać.

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.