Jak zachować młodzieńczą skórę wokół oczu?

Piękne oczy to nie tylko makijaż. To przede wszystkim bardzo dobra  kondycja skóry wokół oczu.

Skóra wokół oczu wiotczeje, opada i marszczy się z wiekiem. Proces ten można opóźnić dzięki odpowiedniej pielęgnacji. Można to zrobić zarówno będąc posiadaczką małego, jak i większego budżetu.

Podstawą do dbania o skórę wokół oczu jest regularna pielęgnacja. Używaj bardzo dobrze dobranego kremu pod oczy. Zacznij po 25 roku życia lub nawet wcześniej.

Z rozmów z klientkami często słyszę pytanie, czy faktycznie trzeba stosować krem pod oczy tak wcześnie? Mam już więcej lat, a jeszcze nie używam kremu pod oczy – mówią panie.

Mając dwadzieścia parę lat skórę twarzy mamy jeszcze dobrze napiętą, nie ma mowy o zmarszczkach. Czujemy się młode i piękne (tak trzymać!). Nie widzimy potrzeby stosowania kremów. Po co, skoro niczego jeszcze nie widać. Tymczasem 25 lat to jest czas krytyczny. W okolicy 25 lat (plus, minus z uwagi na indywidualne predyspozycje i styl życia) spowalnia się produkcja kolagenu, zmniejsza się elastyczność, napięcie skóry. Proces ten przebiega stopniowo, niezauważalnie. Efekt dbania o skórę wokół oczu zobaczymy jednak dopiero po latach.

Stosować kremy pod oczy od 25 roku życia radzą kosmetolodzy w prasie branżowej, książkach. Jednak jeśli brakuje Ci dowodów popatrz na twarze osób, które kremy stosowały od młodego wieku. Mam tutaj na myśli przemyślane stosowanie dobrze dobranych produktów i regularność stosowania. Znam Panią kosmetolog, której większość daje dwadzieścia parę lat, a jest po trzydziestce. Wizażystkę z nieskazitelną skórą wokół oczu, bez wyraźnie zarysowanych zmarszczek mimicznych po czterdziestce. Te osoby używały długo i regularnie bardzo dobrych produktów, co teraz daje widoczny pozytywny efekt na ich twarzach.

Wybierając produkty kosmetyczne dobieraj je do swojego wieku, kondycji i rodzaju skóry. Unikaj w nich składników szkodliwie wpływających na cerę. Gdy masz młodą, delikatną skórę stosuj „lekkie” produkty, dobrze sprawdzą się te w formie żelu. Gdy masz opadające powieki, bądź podkrążone oczy wybieraj te specyfiki, które pomogą Ci je zniwelować:

Kofeina - wspomoże poprawę kondycji skóry pod względem opuchlizny i ciemnych plam.
Skwalan, pochodzący z oliwek - nawilży i odżywi delikatną skórę wokół oczu i nada jej młodzieńczy blask
Witamina B3 pomaga rozjaśnić wygląd skóry.
Witamina C i wyciąg z alg w połączonym działaniu pomagają napinać skórę i podkreślać rysy twarzy
Maniok pomaga sprawić, że skóra w mgnieniu oka wygląda na napiętą i wygładzoną.

Po doborze kremu ważne jest:

Regularne stosowanie kremu pod oczy oraz odpowiednia pielęgnacja i obchodzenie się ze skórą wokół oczu na co dzień!

O skórę wokół oczu dbamy zdrowo się odżywiając, odpoczywając – podczas snu, nakładając krem pod oczy, czy też gimnastykując mięśnie zlokalizowane wokół gałki ocznej.

Zdjęcia: Bonvivant i gökçe özaslan
www.freeimages.com

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.