Jak wybrać właściwe kule?

W ciągu życia możemy ulec różnego rodzaju wypadkom. Dlatego warto dopasować dobry sprzęt ortopedyczny do każdego rodzaju sytuacji.

Kule są powszechnie stosowane po ostrym, krótkotrwałym urazie i mogą być zalecane tym, którzy są w stanie podnieść tylko jedną nogę. Kule pachowe (lub łokciowe) mogą nie być tak stabilne przy pełnym obciążeniu i są zwykle zalecane w długim użytkowaniu przez osoby, które są w stanie udźwignąć obie nogi, ale potrzebują dodatkowego wsparcia. Nieprawidłowo dopasowane kule lub słaba postawa może powodować zaburzenie, zwane porażeniem kończyn, w którym nerwy pod pachą są tymczasowo lub trwale uszkodzone, powodując osłabienie mięśni dłoni, nadgarstka i przedramienia. Prawidłowe pomiary mogą zminimalizować komplikacje i zapewniać bezpieczne korzystanie z kul. Dobrze, aby ktoś nas zmierzył.

Jak korzystać z kul?

Podczas korzystania z kul, należy przenosić ciężar na dłonie za pomocą podkładek ręcznych. W przypadku kul, które trzyma się pod pachami, górna podkładka kuli powinna być dociśnięta do boku klatki piersiowej (około 5 cm pod pachą). Ważne jest, aby kule nie były ustawione zbyt wysoko pod pachą, ponieważ może to spowodować uszkodzenie nerwów i naczyń krwionośnych, znajdujących się blisko skóry, a także wpływać na postawę, równowagę i stabilność.

Niektóre obciążenia

Istnieje wiele różnych sposobów korzystania z kul, aby zachować równowagę i zdolność do odciążania jednej lub dwóch nóg. Ważny jest też czteropunktowy plan chodzenia. Chód może być wtedy nieco wolniejszy, ale może zwiększyć bezpieczeństwo i nie powodować takiego osłabienia. Wiąże się to z przesunięciem jednej kuli do przodu, następnie przeciwną nogą, a następnie wykonujemy kolejny krok do przodu, a później dostawiamy drugą nogę. Można też w ogóle nie stosować obciążenia. Jeśli nasza równowaga jest zaburzona i nie możemy obciążać nogi, należy obie kule postawić jako pierwsze, a następnie podskoczyć do przodu na zdrowej nodze, chorą trzymając lekko uniesioną w powietrzu. Powinniśmy się zatrzymać tuż za kulami. Jeśli zaś równowaga jest dobra, możemy przeskoczyć poza kule, aby zwiększyć szybkość i płynność. Warto dostosować plan chodzenia o kulach, aby było nam jak najwygodniej i najlżej.

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.