Jak walczyć ze zmarszczkami

Zmarszczki to nieprzyjemny, lecz nieunikniony skutek upływu czasu. Wprawdzie całkowite zapobiegnięcie powstawaniu zmarszczek jest niemożliwe, jednak dzięki odpowiedniej pielęgnacji i zdrowemu odżywianiu można sprawić, że skóra będzie wyglądała kilka, a nawet kilkanaście lat młodziej.

Zmarszczki to nieprzyjemny, lecz nieunikniony skutek upływu czasu. Wprawdzie całkowite zapobiegnięcie powstawaniu zmarszczek jest niemożliwe, jednak dzięki odpowiedniej pielęgnacji i zdrowemu odżywianiu można sprawić, że skóra będzie wyglądała kilka, a nawet kilkanaście lat młodziej.

Kosmetyki

Z upływem czasu dochodzi do zmniejszenia produkcji kolagenu i pogorszenia elastyczności skóry. Stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych zaleca się rozpocząć już w wieku 25 lat. Bardzo ważne jest to, aby wybierać krem dostosowany do swojego wieku oraz rodzaju cery. Innej pielęgnacji potrzebuje cera słucha, a innej tłusta, mieszana lub wrażliwa. Dobre serum przeciwzmarszczkowe wygładza istniejące zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych. Znajdują się w nich między innymi takie składniki jak kolagen, elastyna, retinol, kwas hialuronowy oraz witaminy A, C i E. Najlepiej używać dwóch kremów- jednego na dzień, a drugiego na noc. Serum przeciwzmarszczkowe La blanca można nakładać przed wykonaniem makijażu. Krem na noc ma bogatszy skład, dlatego w trakcie snu silnie oddziałuje na komórki skóry.

Dieta

Wiele osób lekceważy wpływ diety na stan skóry i powstawanie zmarszczek. Tymczasem skóra potrzebuje odżywienia nie tylko od zewnątrz, ale i od wewnątrz. Dieta powinna być bogata w witaminy A, C i E, które nie bez powodu są nazywane witaminami młodości. Skóra potrzebuje również cynku, selenu i flawonoidów. Flawonoidy znajdują się między innymi w zielonej herbacie, czarnej czekoladzie, brokułach, owocach cytrusowych i jabłkach. Bardzo ważne jest także dobre nawilżenie skóry od wewnątrz, czyli picie dużej ilości płynów.

Zabiegi kosmetyczne

W walce ze zmarszczkami pomagają również zabiegi kosmetyczne. Bardzo dobre efekty przynosi odmładzanie falami radiowymi, które wykonuje się przy pomocy specjalnej głowicy, emitującej fale radiowe, po odpowiednim przygotowaniu skóry. Kolejnym polecanym zabiegiem jest mezoterapia bezigłowa, która w przeciwieństwie do mezoterapii igłowej jest bezbolesna i całkowicie bezpieczna. Dobre efekty można uzyskać również dzięki takimi zabiegom jak Face Lifting i peeling kawitacyjny.

Warto pamiętać o tym, że w pielęgnacji skóry bardzo ważna jest systematyczność. Kosmetyki będą dobrze spełniać swoją funkcję tylko wtedy, gdy będą stosowane regularnie. Zabiegi kosmetyczne także powinny być systematycznie powtarzane, aby efekt gładkiej skóry utrzymywał się przez cały czas.

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.