Jak stosować olejek do mycia twarzy?

Do tej pory praktycznie nieznane, a wyjątkowo dobre i to pod każdym względem. Cena, skład, wydajność to same zalety tych produktów. Olejek do mycia twarzy z powodzeniem zastępuje żele, pianki i wszystkie inne specyfiki, których używamy do oczyszczania.

Czy olejki są łatwo dostępne?

Mycie olejkami nie jest nowością. Lecz moda na nie pojawiła się wraz z popularnymi publikacjami o pielęgnacji koreańskiej. Elementarz i inne książki pojawiły się w Polsce niedawno i zawładnęły sercami Polek. Niestety wciąż olejek do mycia twarzy to rzadkość w polskich sklepach. Jest kilka marek, które mają olejek do mycia twarzy w swojej ofercie, ale jest ich zaledwie garstka. Ceny tych prawdziwych olejków z bardzo dobrym składem są dość przystępne jednak nie należą do kosmetyków tanich. Dlatego wybierając olejek do mycia twarzy warto skorzystać z godnych zaufania porad, testów i porównań. Przykładowo - tutaj można znaleźć ciekawy domowy test olejków.

Zrób swój własny olejek do mycia twarzy

Dobrym sposobem na stosowanie oczyszczania olejkiem do mycia twarzy jest przygotowywanie sobie takiego kosmetyku samodzielnie. Nie jest to trudne, bo tak naprawdę najlepszy olejek do mycia twarzy to taki, który składa się wyłącznie z olejów. A olejki są bez problemu dostępne w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Recepturę na najlepszy olejek do mycia twarzy dopasowany do naszej cery najlepiej jest znaleźć w książkach o przygotowywaniu naturalnych kosmetyków. Przepisy internetowe bywają mało staranne. Dlatego w kwestii kosmetyków lepiej zaufać publikacjom na papierze.

Olejek jako płyn do demakijażu

Olejek do mycia twarzy sprawdza się idealnie nie tylko do samego oczyszczania, ale także do demakijażu. Nie ma chyba lepszego sposobu na zmycie nawet najbardziej intensywnego makijażu oczu. Dzięki olejkowi nie trzeba pocierać oczu, bo tusz i inne kosmetyki po prostu same się rozpuszczają. Olejek do mycia twarzy wystarczy tylko na mokro nanieść na całą twarz i oczy, a potem zetrzeć wszystko mokrą ściereczką bawełnianą lub bambusową. To chyba najprzyjemniejszy, najbardziej odżywczy i najdelikatniejszy dla skóry sposób na pełne oczyszczenie. Olejek do mycia twarzy może być stosowany samodzielnie lub być uzupełniony np. żelem oczyszczającym tak jak to jest zalecane w koreańskim sposobie pielęgnacji skóry twarzy.

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.