Jak przyrządzić zdrowe i smaczne śniadanie dla całej rodziny?

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia, jak mawia znane polskie przysłowie. Warto więc przyłożyć dużą wagę do śniadań - wszak są one po to, aby dostarczyć organizm energii i witalności na cały dzień.

Śniadanie powinno więc być pożywne oraz dodawać dużo siły. Przygotowanie takiego śniadania, nawet dla całej rodziny nie musi być trudne, ponieważ istnieje wiele ciekawych pomysłów na świetne śniadanie dosłownie w kilkanaście minut. Taki czas przygotowania nie oznacza jednak, że śniadanie nie może być zdrowe - wszystko zależy bowiem od tego, jakich składników się użyje podczas tworzenia porannego przysmaku.

Idealnym pomysłem na zdrowe śniadanie dla całej rodziny jest musli. Dostarcza ono ogromu witamin oraz mikro- i makroelementów. Jest bardzo pożywne, dlatego też już jedna miseczka musli z dodatkami skutecznie zapełnia żołądek oraz hamuje głód na długie godziny. Alternatywą dla musli są płatki śniadaniowe - ta opcja zazwyczaj jest bardzo chętnie przyjmowana przede wszystkim przez dzieci. Zaletą takich śniadań jest możliwość dowolnego dodania do nich dodatków. Polecane są w szczególności świeże owoce - jabłka, banany, maliny, borówki, owoce leśne czy śliwki. Warto jest korzystać z sezonowo dostępnych owoców, których w lato jest całkiem sporo i są one dostępne w bardzo korzystnych cenach. Świetnie sprawdza się również musli z suszonymi owocami - są one świetną alternatywą dla świeżych owoców, ponieważ można je długo przechowywać w pudełkach i długo zachowują wartości odżywcze.

Płatki lub musli można spożywać z ciepłym lub zimnym mlekiem - począwszy od typowego mleka krowiego poprzez inne rodzaje mleka (kokosowe, migdałowe i inne), a także z jogurtem naturalnym lub kefirem. Można do nich dodać orzechy oraz płatki (np. czekoladowe, migdały) lub wiórki kokosowe. Tak dużą różnorodność dodatków sprawia, że każde śniadanie może być inne i niecodzienne. Dzięki temu z pewnością w łatwy sposób unika się nudy, a tak proste śniadanie może wciąż doskonale smakować. Wybierając produkty do przyrządzania takiego śniadania warto jest wybierać rozsądnie - warto jest czytać składy i wybierać produkty bez zbędnych konserwantów oraz z małą ilością (lub jeszcze lepiej - całkowicie bez) cukru.

Related Posts with Thumbnails

2 komentarze do “Jak przyrządzić zdrowe i smaczne śniadanie dla całej rodziny?”

  1. Warto jednak też mieć umiar w pomysłowym przygotowywaniu posiłków. Córka mojej koleżanki teraz nie zje posiłku, jeśłi nie będzie przypominał kształtem jakiejś bajki, czy postaci.

  2. Ile razy w tygodniu slyszysz wymowki swojego dziecka na temat jedzenia sniadania? Uczen spieszy sie do szkoly lub zaspal i nie ma czasu na domowy posilek. Nie przekonuja go tez klasyczne potrawy, ktore juz zna. Woli zjesc w biegu jakas przekaske lub poczekac do dlugiej przerwy w szkole. Pierwszy posilek jest jednak bardzo waznym elementem rytmu dnia, poniewaz dostarcza dawki energii potrzebnej po przebudzeniu. Powinno sie go jesc do godziny po wstaniu. Warto tez zwrocic uwage na to, co nasze dziecko je na sniadanie oraz miec kontrole nad skladnikami posilku. Jak zachecic do jedzenia zdrowego sniadania w domu? Liczy sie kreatywnosc i pomyslowosc w komponowaniu prostych, szybkich, ale ciekawych i smacznych dan. Podpowiadamy, co zrobic na sniadanie dla dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.