Jak odżywić skórę po wakacjach?

Po wakacjach skóra może być przesuszona, a przez to pojawiać się na niej mogą różnego rodzaju zanieczyszczenia. Od słońca powstają przebarwienia, które chcemy, jak najszybciej usunąć. To właśnie słońce najbardziej niszczy naszą skórę, a pod koniec wakacji chcemy, jak najszybciej dowiedzieć się, jak odżywić skórę po wakacjach.

Peeling złuszczający

Po wakacjach na skórze zebrało się wiele zanieczyszczeń, w tym stary naskórek, którego należy się pozbyć, by cera stała się na nowo gładka i zdrowa. Do usunięcia starego naskórka idealnie sprawdzi się peeling. Można go zrobić w domu, najlepiej na wieczór, ponieważ po tym zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona. Do wykonania peelingu potrzebna nam będzie kawa i cukier. Oba te składniki trzeba razem wymieszać, dodać do nich odrobinę wody i nałożyć na twarz. Wmasować produkt w skórę delikatnymi, ale energicznymi ruchami. Pamiętaj, że nie tylko skóra twarzy potrzebuje odżywienia, ale całe skóra na całym twoim ciele także.

Kremy nawilżające

O tym nie możesz zapomnieć, jeśli chcesz odżywić skórę po wakacjach. Potrzebuje ona nawilżenia, odżywienia i to właśnie zapewni jej krem. Kremuj skórę codziennie i możesz to robić rano i wieczorem. Skóra po lecie jest wysuszona i odwodniona, więc krem zapewni jej wszystko czego potrzebuje, by powrócić do formy sprzed lata. Pamiętaj tylko, by wybrać krem nawilżający. Nie wybieraj kremów matujących, ponieważ mogą one wysuszyć skórę jeszcze bardziej.

Pij dużo wody

Może wydawać się, że nie ma to żadnego związku z poprawą kondycji skóry po wakacjach, a jednak jest to bardzo ważny punkt. Jak już wiemy, skóra po wakacjach jest wysuszona i odwoniona, więc potrzebuje nawodnienia. Sam krem nawilżający nie będzie jej mógł zapewnić odpowiedniego nawodnienia. Potrzebne jest również uzupełnienie płynów od wewnątrz, dlatego nie możemy zapominać o piciu wody. Codziennie trzeba wypić co najmniej dwa litry wody. Jeśli tego nie zrobimy, to skóra może jeszcze bardziej się wysuszyć w efekcie czego pojawią się na niej zmarszczki, ponieważ skóra odwodniona znacznie szybciej zaczyna się starzeć.

Tekst: Klaudia Ozimek

Zdjęcie: FreeImages.com/Markgraff

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.