Jak odżywić i poprawić koloryt bardzo suchej skóry twarzy?

Przesuszona, blada, ściągnięta i szorstka powierzchnia cery - to problemy, z którymi zmagają się osoby z bardzo suchą skórą twarzy. Jak możemy poprawić jej kondycję? W tym przypadku należy dużo uwagi poświęcić na jej codzienne nawilżanie oraz dostarczanie właściwych składników odżywczych. Podpowiadamy jak pielęgnować bardzo suchą cerę, by odzyskała ona zdrowy i promienny wygląd!
facial-dry-skin

Czynniki zewnętrzne, czyli przyczyny suchej skóry twarzy

Przyczyn posiadania bardzo suchej cery może być naprawdę wiele. Nie zawsze jest to efekt naszych uwarunkowań genetycznych - znacznie częściej jest to reakcja organizmu na działanie różnych szkodliwych czynników zewnętrznych.

 • Ten typ cery bardzo źle znosi długotrwały kontakt z promieniowaniem UV, zanieczyszczeniami środowiska, klimatyzacją, centralnym ogrzewaniem oraz drastyczną zmianą temperatur.
 • Bardzo sucha skóra często pojawia się u osób, które nadmiernie się odchudzają, stosują niewłaściwe kosmetyki do pielęgnacji twarzy lub często korzystają z solarium. Czynniki te sprawiają, że cera staje się odwodniona, łuszcząca, a także matowa i pozbawiona blasku.
 • Bardzo sucha skóra charakteryzuje się wyjątkowo cienką i delikatną strukturą, przez którą z łatwością przenikają wszelkie niekorzystne bodźce zewnętrzne, powodując na jej powierzchni wiele uszkodzeń - w tym nadmierne przesuszanie i łuszczenie się, szorstkość i chropowatość, pieczenie, czerwone plamy, a także utratę właściwego kolorytu.

Sposoby na odżywianie skóry

Skóra, która wykazuje skłonności do nadmiernego przesuszania i łuszczenia się, a przy tym posiada nieatrakcyjny koloryt, wymaga od nas natychmiastowego nawodnienia i odżywienia.

 • Na samym początku warto przede wszystkim przyjrzeć się swojemu stylowi życia i w miarę możliwości ograniczyć wpływ szkodliwych czynników zewnętrznych - unikać drastycznych zmian temperatur, a także długotrwałego przebywania na słońcu czy w solarium.
 • Przy bardzo suchej i zmęczonej skórze warto również postarać się o odpowiednie nawodnienie i odżywienie cery od środka - pić duże ilości wody mineralnej, a także wzbogacić swoją dietę w odpowiednie witaminy i minerały.
 • W tym przypadku bardzo dużo uwagi należy poświęcić na właściwą pielęgnację suchej cery przy pomocy odżywczego kremu do twarzy, dzięki któremu wzmocnimy naturalną barierę ochronną naskórka, poprawimy koloryt i uzupełnimy niedobór lipidów w skórze.
 • Mniej więcej 1-2 razy w tygodniu warto zastosować odżywczą maseczkę do twarzy, która dodatkowo dostarczy skórze wartościowych składników odżywczych.

Jak pielęgnować bardzo suchą skórę twarzy?

 • Codzienna pielęgnacja bardzo suchej skóry twarzy powinna polegać na jej dokładnym nawilżaniu dwa razy dziennie. Szczególnie obficie należy nawilżać skórę pod oczami, która posiada największe tendencje do szybkiego starzenia się.
 • Odpowiedni krem nawilżający dla suchej skóry twarzy Nutrilogie możemy znaleźć w ofercie marki Vichy. Gama produktów została stworzona specjalnie po to, by odżywiać suchą cerę, zmniejszać uczucie ściągnięcia i pieczenia, a także wzmacniać ją poprzez uzupełnianie niedoboru lipidów.
 • Bardzo delikatnie należy się z nią obchodzić podczas zabiegu oczyszczania twarzy - demakijaż powinien być wykonywany przy użyciu łagodnych, gęstych i lekko tłustych preparatów bez zawartości mydła.
 • Po każdym myciu skórę trzeba delikatnie osuszyć, uważając przy tym, by nie pocierać jej zbyt intensywnie wacikiem lub ręcznikiem - może to naruszyć jej tłuszczową warstwę ochronną.

Mając na co dzień do czynienia z suchą skórą twarzy, należy bardzo rozsądnie dobierać wszelkie preparaty do pielęgnacji - stosowanie nieodpowiednich kosmetyków oraz niewystarczająca ochrona przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych może bardzo szybko zamienić ją we wrażliwą lub alergiczną.

 

Related Posts with Thumbnails

Jeden komentarz do “Jak odżywić i poprawić koloryt bardzo suchej skóry twarzy?”

 1. Ja łykam noeglandynę, ponieważ mam spore niedobory witamin przez co moja skóra jest sucha i łuszczy się. Jeśli regularnie łykam suplement diety problem znika bardzo szybko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.