Jak leczyć suchy kaszel?

Masz problemy z kaszlem suchym i chcesz szybko się go pozbyć? W takim przypadku warto udać się do apteki, aby zakupić odpowiedni lek, albo skorzystać z dobrodziejstwa natury. Jak skuteczni leczyć suchy kaszel? Sprawdź już teraz!

Najczęściej kaszel suchy pojawia się przy infekcjach takich jak przeziębienia oraz grypy w ich początkowej fazie. Jest to kaszel bez odkrztuszania wydzieliny, napadowy, męczący, budzący w nocy. Trudno go zahamować, gdy już się pojawi, ponieważ towarzyszy mu uczucie drapania w gardle, które nasila odruch kaszlu.

Kaszel suchy – metody naturalne

Do wyboru mamy szeroką gamę środków naturalnych przeznaczonych na kaszel suchy. Dobrym wyborem będzie napar przygotowany z siemienia lnianego, który zawiera zawiesinę pokrywającą śluzówkę dróg oddechowych i zmniejszającą odruch kaszlu. Również w apteczce natury znajdziemy dziewannę – jej napar także ma działanie przeciwkaszlowe. Dobre efekty przynosi ponadto porost islandzki, który możemy zakupić w formie tabletek w aptekach.

Kaszel suchy – ważne nawilżanie

Pamiętaj również o tym, że w przypadku kaszlu suchego bardzo ważne jest nawilżanie powietrza i śluzówki. W tym celu możemy wykorzystać specjalne inhalatory lub przygotować samemu inhalację nad miską wypełnioną ciepłą wodą z solą morską czy z rozmarynem. Do nawilżenia powietrza możemy wykorzystać nawilżacze powietrza albo po prostu położyć na działającym grzejniku mokry ręcznik. Ważne jest również regularne picie płynów, najlepiej w temperaturze pokojowej lub nieco cieplejszych.

Kaszl suchy – preparaty apteczne

Także w aptekach znajdziemy szeroką gamę dobrych leków na kaszel suchy. Jednym z nich jest Levopront.pl, który może być stosowany nawet u dzieci od 25. miesiąca życia. To lek, który zawiera składnik działający bezpośrednio w układzie oddechowym i nie oddziałuje na układ nerwowy, dlatego jest bezpieczny i skuteczny. Nawet w ciągu 15 minut od zastosowania hamuje odruch kaszlu, przynosząc komfort dla zmęczonego gardła. Więcej informacji dotyczących leku znajdziemy na stronie internetowej Levopront.pl.

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.