Jak leczyć suchy kaszel? | Piękna.Portal zdrowia i urody

Jak leczyć suchy kaszel?Masz problemy z kaszlem suchym i chcesz szybko się go pozbyć? W takim przypadku warto udać się do apteki, aby zakupić odpowiedni lek, albo skorzystać z dobrodziejstwa natury. Jak skuteczni leczyć suchy kaszel? Sprawdź już teraz!

Najczęściej kaszel suchy pojawia się przy infekcjach takich jak przeziębienia oraz grypy w ich początkowej fazie. Jest to kaszel bez odkrztuszania wydzieliny, napadowy, męczący, budzący w nocy. Trudno go zahamować, gdy już się pojawi, ponieważ towarzyszy mu uczucie drapania w gardle, które nasila odruch kaszlu.

Kaszel suchy – metody naturalne

Do wyboru mamy szeroką gamę środków naturalnych przeznaczonych na kaszel suchy. Dobrym wyborem będzie napar przygotowany z siemienia lnianego, który zawiera zawiesinę pokrywającą śluzówkę dróg oddechowych i zmniejszającą odruch kaszlu. Również w apteczce natury znajdziemy dziewannę – jej napar także ma działanie przeciwkaszlowe. Dobre efekty przynosi ponadto porost islandzki, który możemy zakupić w formie tabletek w aptekach.

Kaszel suchy – ważne nawilżanie

Pamiętaj również o tym, że w przypadku kaszlu suchego bardzo ważne jest nawilżanie powietrza i śluzówki. W tym celu możemy wykorzystać specjalne inhalatory lub przygotować samemu inhalację nad miską wypełnioną ciepłą wodą z solą morską czy z rozmarynem. Do nawilżenia powietrza możemy wykorzystać nawilżacze powietrza albo po prostu położyć na działającym grzejniku mokry ręcznik. Ważne jest również regularne picie płynów, najlepiej w temperaturze pokojowej lub nieco cieplejszych.

Kaszl suchy – preparaty apteczne

Także w aptekach znajdziemy szeroką gamę dobrych leków na kaszel suchy. Jednym z nich jest Levopront.pl, który może być stosowany nawet u dzieci od 25. miesiąca życia. To lek, który zawiera składnik działający bezpośrednio w układzie oddechowym i nie oddziałuje na układ nerwowy, dlatego jest bezpieczny i skuteczny. Nawet w ciągu 15 minut od zastosowania hamuje odruch kaszlu, przynosząc komfort dla zmęczonego gardła. Więcej informacji dotyczących leku znajdziemy na stronie internetowej Levopront.pl.

Related Posts with Thumbnails
 kawa zielona
Piękna i zdrowa

O Piękna i zdrowa

Unikatowy e-book: ” Fakty i mity o odchudzaniu” za darmo! Kliknij tu.

Dodaj Twój komentarz

Dodaj Twój komentarz poniżej, albo trackback from your own site. You can also subscribe to these comments via RSS.

Twój adres e-mail będzie niewidoczny dla innych użytkowników. Pola wymagane zostały oznaczone *

Preview:

*