Implanty zębowe

Braki w uzębieniu bądź znaczące ubytki zębów to zwykle koszmar osób młodych, które z jakiegoś powodu dorobiły się podobnych dolegliwości.

Długotrwałe wizyty u stomatologa, zakup drogich preparatów do pielęgnacji uzębienia, czy nawet przewijająca się czasem przez głowę myśl o rychłym wstawieniu sztucznej szczęki niejednego pacjenta wprawiają w przerażenie. Od teraz jednak medycyna estetyczna posunęła się o tyle daleko, że objęła również gabinety ortodontyczne, gdzie możliwe do wykonania są implanty zębowe.

Implanty stomatologiczne to wspaniałe uzupełnienie braków w uzębieniu, polecane dla wszystkich osób mających problemy z utrzymaniem zębów w dobrym stanie. Rozwiązanie to, choć kosztowne, zdaje się przyciągać rzeszę osób zainteresowanych poprawieniem swojego wyglądu. Czy jednak implanty zębowe są na tyle trwałe, by móc służyć osobom w każdym wieku, jako normalny zastępca naszych naturalnych kości? Jak wykazują liczne badania, implanty zębowe są wspaniałą alternatywą na długie lata. Wykonane z materiału przypominającego wizualnie strukturę kości, są odporne na substancje, jakie przenikają wraz z jedzeniem do naszych ust. Nie musimy zatem obawiać się o uszkodzenia mechaniczne wynikającego z samego użytkowania implantów. Jedyne, o co należy zadbać, to higiena jamy ustnej, która powinna zostać wzmożona po założeniu implantu. Szczotkowanie zębów po każdym posiłku, używanie nici dentystycznej, czy też płynu do płukania ust - to podstawowe czynniki, jakie pozwolą naszemu implantowi szczęśliwie trwać na swoim miejscu.

Oczywiście w kwestii zakładania implantów istnieje jeszcze wiele innych spraw, na które należy zwrócić uwagę. Przede wszystkim jest nią sam koszt wykonania implantu, który zwykle waha się od kilkuset złotych do nawet paru tysięcy (wszystko zależy od producenta, z którego usług postanowimy skorzystać). Warto mieć to na względzie przy podejmowaniu decyzji - jest to bowiem inwestycja, która znacznie może poprawić jakość naszego życia zapewne na długi okres czasu. Dobrze jest więc zastanowić się wcześniej nad wszystkimi kwestiami z tym związanymi i podjąć decyzję równie mocną w skutkach jak przeprowadzany zabieg.

Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.